ilu-ja-karantiin-kuidas-aeglustada-ja-kontrollida-aega
Elustiil

Ilu ja karantiin: kuidas aeglustada ja kontrollida aega

Ilu ja karantiin. Kaks sõna, mida ealeski ühe fraasina koos kõlamas ei kujutanud. Kuigi maailmas on möllamas pandeemia, siis püüame meelestada end positiivsele lainele ning leida halvast situatsioonist parima. Ilu on laia spektri tähendusega mõiste, mis puudutab välimist ilu ja ilu meie sees. Üks ei saa teiseta, seega on oluline, et välimine ja sisemine ilu on sümbioosis. Seega, täna saame teada, kuidas aeglustada ja võtta kontroll aja üle?

 

LOODUSE VÕLU

looduse-võlu

Iluspekter suvekontoris

Looduslikud koostisosad, nagu igal pool mujal, on tähtsal kohal samuti nahahoolduse toodetes. Muidugi, siinkohal ei taha öelda, et sünteetilised koostisosad on vähem olulised, vastupidi – need on paljuski inspireeritud loodusest. Sünteetilised nahahoolduse koostisosad võivad olla looduslike materjalide koopiad või hoopis olla täiesti erinevate omadustega. Looduslikud nahahoolduse ühendid pärinevad loodusest ja nende derivaatidest.

Millal eelistada looduslikku? Nii tihti, kui võimalik. Kuigi looduslikud koostisosad on kallimad, sest nende kasvatamine on hulga keerulisem, aeglasem ja madalama saagisega, siis toimeaine on nahale efektiivsem. Eriti juhul, kui loodusliku nahahoolduse tootmise protsessi taga on tugeva ja teadlik arendustöö.

Võta enda jaoks väike hetk nii hommikul kui õhtul, et keskenduda nahahooldusele. Katsu tekstuuri, tunneta lõhna ja masseeri nahale. Pane taustaks mängima veevulin, ole hetkes iseendaga ja naudi teadmist, et järgmine hommik pole vaja kiirustada tööle.

 

ENESEHOOLDUS

enesehooldus

Enesehooldus on oluline!

Spordikeskused, rabad ja ülejäänud kogunemiskohad on suletud. Kodukontoris töötades kaob sageli ajataju ning ununevad täiesti tavapärased harjumused ja rutiinid. Isegi koju suletuna tuleb leida eneseväljendusviise. Tasub proovida mediteerimist, joogat, kodustest vahenditest tehtud jõusaali ja näiteks köögi põrand võib olla uus tantsusaal. Füüsiline vorm on seotud vaimse vormiga ja vastupidi. Hea on treenida nii füüsilist ja vaimset vormi. Loe palju raamatuid, kuula lemmik podcaste ja toitu tervislikult ning mitmekülgselt (sh luba endale desserti).

 

LÕÕGASTUMINE

lõõgastumine-küünaldega

Lõõgastu küünaldega ja meie Bio Scents eeterlik õlidega

Muust maailmast välja lülitamine on üsna keeruline tegevus. Igapäevane ajalehtede sirvimine on sisseharjunud rutiin, mida pelgalt ühe päevaga välja ei harjuta. Eriti tänases olukorras tuleb võtta paar päeva, kus olla täiesti välja lülitatud muust maailmast. Nädalavahetus on selleks suurepärane aeg, sest siis pole töökohustusi ning lihtsam on jätta nutitelefon ja sülearvuti kappi. Kasuta seda aega, et õpetada lapsi lõõgastuma, sest see võib olla suurepärane aeg lastega koosveetmiseks.

Lõõgastumiseks ja elu aeglustamiseks soovitame teha koduseid spaa sessioone. Näiteks kasuta eeterlik õli vannis, saunas või duši alla käimisel. Valmista eeterlik õli ja vee segu ning pihusta voodipesule, et leevendada stressi ja uinuda sügavasse unne. Soeta Bio Scents eeterlikud õlid SIIT.

 

JÄTA AEGA SPONTAANSUSEKS

Kui väljas on vähegi soe ja päikseline, siis jäta oma tegevused pooleli ja mine üksinda õue jalutama. Haara iseenda aja kontroll ja kindlasti kasuta päikese käes jalutamise võimalust, sest Eesti kliima on ootamatu ja tihtipeale pilvine. Mitte produktiivne olla on täiesti normaalne. Karantiin annab võimaluse uueks hingamiseks ja motivatsiooniks – miks mitte seda täiel rinnal ära kasutada.

 

Aitäh, et lugesid artikli läbi. Anna meile kommentaarides teada, kuidas veedad karantiinis aega? Kindlasti jaga meiega infot, millest võiksime järgmises blogipostituses kirjutada.

Loe meie eelmist blogipostitust, kuidas teha veatu meik probleemsele ja rasusele nahale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga