INTERVJUU: TÜ ajakirjanik Sandra Saar jagab ilunippe
Elustiil

INTERVJUU: Ajakirjanik Sandra Saar jagab ilunippe

Sandra Saar on üliaktiivne noor naine, kes teab, mida elult soovib ning julgeb püüelda oma eesmärkida poole. Saime kokku imearmsa Sandraga, kes oli nii lahkelt nõus meiega jagama enda ilunippe ja palju muud huvitavat. Mõnusat lugemist!

 

1.   Tere, Sandra. Kes sa oled, kus sa tuled? Tutvusta ennast natuke meie lugejatele.

Olen Sandra Saar, 26-aastane, Tartust pärit, ajakirjandushariduse ja -taustaga. Praegu töötan küll rohkem kommunikatsiooni poolel, aga kirjutamist jagub minu päevadesse küllaga. Kirjutan näiteks lugusid Tartu Ülikooli ajakirja.

 

2.   Räägi, kuidas sa meie e-poest iluspekter.com kuulsid?

Sotsiaalmeedia kaudu.

 

3.   Kui vanalt proovisid sa esimest korda meigitooteid ja mis need olid?

Mu esimene ilumaailmaga seotud mälestus pärineb ühelt perekondlikult koosviibimiselt, kus imetlesin sugulase kauneid küüsi. Tal olid need üsna pikad ja ilusat tumelillat tooni. Sellest ajast saadik olen alati pidanud head maniküüri oluliseks. Käed peidavad endas väga palju. Isegi, kui inimene võib näha noor välja, siis käed tihti reedavad tegeliku vanuse.

Ma mäletan, et sealt koosviibimiselt alates on küüned minu jaoks olnud väga olulised. Ja esimene päris oma ilutoode oligi hästi tagasihoidliku tooni küünelakk.

Esimest meigitoodet ma aga ei mäletagi. Õnneks, kui mind meikimine huvitama hakkas, siis mu ema lubas mul proovida ja katsetada ka erinevaid tooteid. Ilmselt esimene meigitoode oli kas mõni lauvärv või ripsmetušš.

 

4.   Kus saad endale ilunippide kohta teadmisi?

Mingi aeg lugesin ma hästi palju erinevaid ilublogisid ja vaatasin ka Youtube’st videosid. Nüüd viimasel ajal ei ole ma enam eriti kumbagi teinud, sest arvan, et mu teadmised on minu enda jaoks täitsa piisavad.

 

5.   Millised ilutooted pakid endaga reisile minnes kaasa?

INTERVJUU: TÜ ajakirjanik Sandra Saar jagab ilunippe

Ajakirjanik Sandra Saar viljapõllul

Väike šampoon, palsam, dušigeel. Meigitoodetest kindlasti ripsmetušš. Üldiselt ma end päris iga päev ei meigi ja tihtipeale piirdungi ainult ripsmetušiga. Seda eriti suvel, sest õrnalt päevitunud nahk on minu meelest imeilus ja ei vajagi mingeid tooteid juurde. Õnneks mind on õnnistanud paksude ja tumedate kulmudega, mida ma ei pea kuidagi värvima. Aga kui ei oleks, siis kindlasti kasutaksin mõnda kulmutoodet, sest kulmud annavad näole ilusa raami.

 

6.   Millised on sinu suurimad väljakutsed nahahooldusega?

Mul on üsnagi kombineeritud nahk. Vahel on see liiga rasune, aga talvel see näiteks jällegi kuivab hirmsat moodi. Seega sobivate toodete leidmine ja nende vahetamine vastavalt aastaajale on üpris tüütu. Teiseks see, et isegi, kui ma olen leidnud toote, mis mulle hästi sobib, siis uudishimulik pool minust saab võitu ja ma pigem ei osta sama toodet uuesti, sest maailmas on nii palju põnevaid tooteid, mida proovida tahaks. Vahel aga mõtlen, et võibolla oleks hea jääda juba vana töötava tuttava toote juurde.

 

7.   Nimeta 2 meigitoodet, mida on kõige keerukam ja tüütum sinul kasutada?

Laineri kasutamist pole ma vaatamata mitmetele pingutustele selgeks saanud. Ise ei oska ma endale ka õiges toonis jumestuskreemi või puudrit osta. Selleks küsin alati abi, sest kui räägime meikimisest, siis ei ole midagi hirmsamat, kui vales toonis valitud jumestuskreem. Mäletan veel hästi, kui oli kombeks kasutada paar tooni tumedamat jumestuskreemi ja see ei kaunista küll kedagi.

 

8.   Nimeta 2 meigitoodet, mida on kõige lihtsam ja meeldivam sinul kasutada?

Ripsmetušš. Kuna mul on pigem pikad ja tumedad ripsmed, siis mulle sobivad pea kõik tušid ja ma ei pea katsetama eriti, et leida hästi toimivat toodet.

Huulepalsamit on üpris lihtne kasutada. Ei vaja erilist pingutust.

 

9.   Kui kaua sul läheb hommikul aega enda sättimiseks?

Kusagil kümme minutit. Pesen hambad, kammin juuksed ja kui viitsin siis panen näkku natuke puudrit ja ripsmetušši.

 

10. Milliseid soovitusi annaksid algajale meigitoodete kasutajale?

  1. Vähem on rohkem. Ma hindan väga naisi, kes oskavad teha loomulikku meiki. Olen ka seda meelt, et iga päev ei peagi nahka koormama tugeva meigiga, vaid sel tuleb vahel ka puhata lasta.
  2. Ära mine kõigi moevooludega kaasa. Näiteks millalgi oli kombeks kulmud hästi peenikeseks kitkuda. Ei olnud ilus. Püüa leida need nipid ja tooted, mis just sulle sobivad.
  3. Näohooldus on äärmiselt oluline. Sa võid olla imeline maalija, aga kui lõuend on halb, siis ei ole ka imelistest maalrioskustest kasu.
  4. Ära kunagi mine meigiga magama. Ega seda igal pool ilmaasjata räägita. Sellel soovitusel on tõepõhi taga.
  5. Kasuta kvaliteetseid tooteid. On ju kole, kui keset pidu meik voolama hakkab.

 

11. Seleta enda kogemusest mineraalkosmeetikaga. Mis sulle meeldib selle juures?

Ma ei ole väga palju mineraalkosmeetikat kasutanud, aga mulle meeldib, et see ei kuivata nahka. Talvel on mul väga kuiv nahk, mis lausa kestendab ja erinevad tooted vaid süvendavad seda. Mineraalkosmeetika mitte. Teiseks meeldib mulle, et mineraalkosmeetika on valdavalt lõhnatu. Mulle ei meeldi tooted, mis väga tugevalt lõhnavad.

 

12. Kui saad valida ainult 1 ilutoote, mida kaasa üksikule saarele, siis mis see on?

INTERVJUU: TÜ ajakirjanik Sandra Saar jagab ilunippe

Ajakirjanik Sandra Saar Iisraelis päikest nautimas

Ilmselt mõne kätekreemi.

 

13. Jaga meiega ilunippe, mis on muutnud sinu elu. Kuidas täpsemalt?

Kuna mul on üsna pikad paksud ja rasked juuksed, siis lokid ei taha mu juustes eriti püsida. Millalgi aga avastasin, et sirgendajaga tehtud lokid püsivad isegi minul. Seega nüüd olengi lokkide tegemisel kasutanud sirgendajat.

 

14. Kas ja kuidas kasutad toiduaineid enda nahal?

Ma olen küll proovinud teha näiteks erinevaid mee või munavalgega maske, aga ma olen loomult laisk inimene ja ei viitsi sellega mässata. Seega ostan oma ilutooted ikkagi poest.

 

15. Kas oled täheldanud, et mingisugune eriline köögivili või puuvili mõjutab sinu naha olukorda? Selgita lähemalt.

Kunagi ma lugesin, et porgand pidi näole ilusa jume andma. Ma siis sõin usinalt porgandit, aga ausalt öeldes erilist muutust ei märganud. Küll aga on tõene soovitus piisavalt vett juua. Piisavalt vedeliku tarbides on mu nahk küll klaarim.

 

16. Keda jälgid, et ammutada inspiratsiooni nahahoolduse, juuksehoolduse ja meigi tegemiseks?

Otseselt kedagi ei jälgigi. Vahel mõnest seriaalist või filmist jääb keegi silma. Näiteks hiljaaegu vaatasin filmi „Mamma mia 2“ ja Lily Jamesil olid seal tohutult ilusad lokid. Seega proovisin neid ise kodus järgi teha.

Kui vahel on aega rohkem, siis vaatan näiteks Anna Elisabethi blogi, kus ta kirjutab erinevate ilutoodete kohta.

 

17. Kui sul oleks tütar, siis kui vanalt lubad tal ennast meikima hakata?

Siis, kui ta selleks huvi ilmutab. Kindlasti aga jälgiksin, et tooted oleksid kvaliteetsed ja vanusele sobivad.

Mul on 7 aastane õde ja kui ma olen end meikinud ja ta parasjagu juures on olnud, siis olen lubanud tal ka tagasihoidliku huulepulka proovida. Ta saab seda ühe korra proovida ja on rõõmus. Ma arvan, et kui kategooriliselt keelata, siis tal tekiks palju suurem tahtmine end ise salaja meikima hakata. Punast huulepulka ma talle aga muidugi ei annaks.

 

18. Milline on sinu kogemus siiamaani iluspekter.com toodetega? Mida kasutad?

Väga hea. Olen kasutanud PHB Loose Mineral Foundation puudrit, mis mul just hakkabki otsa saama ja plaanin ka uue tellida, sest puuder on piisavalt hea katvusega, et ei pea jumestuskreemi kasutama. Ma kasutan jumestuskreemi ainult pidulikema puhkudel. Igapäevaselt kindlasti mitte.

Veel olen kasutanud ZAO Matt Lipstick huulepulka, mis lisaks ilusale värvile annab huultele ka mõnusa niisutuse. Huuled jäävad tõesti seda kasutades mõnusalt pehmeks.

Olen ka kasutanud kahte PHB näopuhastustoodet: PHB Balancing Facial Cleanser with Vanilla & Chamomile ja PHB Gentle Cleanser with Olive & Plum. Viimane meeldis mulle rohkem ja seda julgen kindlasti soovitada. Pesi hästi meigi maha, puhastas nahka ning niisutas ka mõnusalt. Nahk ei jäänud hiljem kiskuma kusagilt. Mul talvel kipub nahk kuivama, aga seda toodet kasutades seda ei juhtunud.

Järgmisena tahan proovida PHB Brightening Cleanser with Ylang Ylang & Papaya. Pealegi on sel tootepakendil mõnus ergas toon.

 

19. Mis on sinu nooruslikkuse ja energilise oleku saladus?

INTERVJUU: TÜ ajakirjanik Sandra Saar jagab ilunippe

Ajakirjanik Sandra Saar vihmavarju all

Ma arvan, et inimene võib endale kasvõi iga päev maalida pähe täiusliku meigi, aga kui ta endaga seesmiselt rahul pole, siis ei aita ka kõige ilusam meik ja parimad ilutooted. Õnnelikud inimesed on ilusad. Ma pean end ise üsna õnnelikuks inimeseks, seega ma arvan ja loodan, et see peegeldub ka väljapoole. Aga energilisele olekule on minu silmis vaid üks lahendus ja see on piisav uni.

 

20. Kui palju ööpäevas ilu-und vajad?

Ma olen üsna suure unevajadusega ehk vähemalt 8 tundi ikka. Aga hea on, kui saan ka 10 tundi magada.

 

21. Kas sa oled uuesti nõus meile meigimodelliks tulema?

Muidugi.

 

Tänan, et lugesid tänast ILUSPEKTER.COM blogi postitust. Loodame, et Sandra õpetas meile kõigile midagi uut ja huvitavat. Anna meile kommentaarides teada, millised on sinu ilunipid ja- avastused. Loe ka meie eelmist blogi intervjuud SIIT.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga