Elustiil

Mida õppisin raamatust „Jumestusjutud“?

Armsad ILUSPEKTER e-poe blogi lugejad! Lugesin hiljuti läbi 2012. aastal avaldatud Kristina Herodese ja Reet Härmati raamatu „Jumestusjutud“, mis inspireeris mind kirjutama blogipostitust sellel teemal. Esmalt tahan tänada autoreid ja intervjueeritavaid südamlike juttude eest. „Jumestusjutud“ sisaldab lihtsaid õpetusi ja nippe jumestuseks erinevateks puhkudeks.

Raamat koosneb õpetustest, kuidas ennast meikida erinevateks olukordadeks. Modellideks on valitud Eesti tuntumad inimesed erinevas eas, kes räägivad põgusalt enda nahahooldusest ja meigirutiinist. Kuna naised on väga erinevad, siis raamatust leiab midagi kõigile. „Jumestusjutud“ raamatus jagavad oma ilunippe Liis Lemsalu, Anu Saagim, Anne Veski, Elina Pähklimägi jpt.

 

Lemmikud meigijutud

Ühtedeks meeleolukamateks juttudeks olid tegelikult küpsemas eas naiste ilutõed, arvamused ilust ja ehk võib lausa öelda elutõed. Üheks näiteks võin tuua Krista Lensinile tehtud „Punase vaiba meik“. Nagu pealkiri ütleb, siis see meik on võrratult glamuurne, kaunis, värvikirev ja nooruslik. Toonidest jäävad kumama erkroosa, roheline, hall ja kollane – hullumeelselt lummav värvikombinatsioon. Krista Lensinit kirjeldatakse kui „hellasüdamelist ilutulestikku“ – 100% nõus. Kui soovid lähemalt lugeda, siis soeta endale raamat või laenuta raamatukogust.

Kindlasti on üks säravamaid naisi Eestis Anu Saagim, kellele tehti „Aastalõpuglamuuri“ meik. Kasutati Jane Iredale’i mineraalkosmeetikat, mille suurepärane tootehitt on BB-kreem. Anu Saagimi toonid on lillad lauvärvid ning kärts veinikarva huuled. Teda kirjeldatakse kui „särapisiku kirglikut levitajat“. Lugedes jääb mulje, et tegu on väga julge, ambitsioonika ja sihikindla naisega, kes aitab igal naisel oma sära üles leida. Mind inspireeris tohutult Anu nipp iga nädal midagi tähistada – olgu see siis edukas jõusaalis käimine, sünnipäev või pesu pesemine, kuid midagi on alati tähistada. Kui soovid lähemalt lugeda, siis soeta endale raamat või laenuta raamatukogust.

 

Mida õppisin juurde

Võtsin endaga kaasa mõned meiginipid, mida võib-olla meie e-poe lugejatel on samuti huvitav teada.

 

Lauvärvide valimine silmatoonide järgi

Kõige rohkem samastun siniste ja roheliste silmadega, kuid pruunid ja hallid silmad on jäänud võõraks. Ka kliente on nende toonidega silmadega oluliselt vähem. Toon välja värvid, mida kasutada roheliste, siniste, pruunide ja hallide silmadel.

Sinised – vaskjad, kuldsed, punased ja roosad toonid.
Rohelised – punased, lillad, veinipunased, pronksid, pruunid toonid.
Pruunid silmad – maalähedased toonid, rohelised, pruunid toonid.
Hallid silmad – sinised, roosad, lillad toonid.

 

Kuidas modelleerida kulme?

Usun, et väga paljudel naistest on nooremana kulmud imepeenikeseks kitkutud. Kellel on need tagasi kasvanud ja kellel kahjuks mitte… Sain väga hea õpetuse, kuidas anda endale uus kulmujoon. Selleks tuleb eelnevalt valge pliiatsiga soovitud kuju ette joonistada. Kujundada tuleb kulme nii, et need oleksid võimalikult tõepärased ja seejärel täita valgejoon kulmupliiatsiga ja/või puudriga.

 

Kõik hea peab millalgi lõppema

Olen väga tänulik, et minuni jõudis selline raamat. Kuigi õpetusi on üsna keeruline järgida, sest kahjuks raamatud ja õpikud ei anna kuidagi edasi põhjalikku jumestuse tegemist, siis usun, et „Jumestusjutud“ on väga hea kaaslane iga naise raamaturiiulis. Ääretult inspireeriv, positiivne ja motiveeriv raamat. Pärast lugemise lõpetamist olen ennast peaaegu iga päev meikinud. Olen üsna kindel, et igapäevane meikimine annab aluse meile naistele edukaks päevaks. Püüame nüüd kõik koos olla tegusad ja hoolsad enda välimusega nagu oleme enda töötegevustega. Milleks teha allahindlusi enda arvelt, kui saame kohelda ennast kui jumalannat. Soovitan raamatut kõigile naistele, kes otsivad enda ellu sära, inspiratsiooni ja enesekindlust.

 

Aitäh, et lugesid tänast blogipostitust. Kohtume jälle juba 11.novembril. Seniks poodle ILUSPEKTER e-poes ja leia endale mõnus ilutoode, millega alustada jumestamist.

Loe meie eelmist blogipostitust Jane Iredale looduskosmeetikast.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga