Eliise Elken Iluexpress blogi
Elustiil

VESTLUSHETK ILUEXPRESS BLOGIJAGA ELIISE ELKEN

Hiljuti oli mul suur au istuda koos Iluexpress ilu-ja moeblogi autoriga Eliise Elken. Eliise alustas blogimisega juba põhikoolis ja on nüüdseks tegelenud sellega ligi 6 aastat. Oma blogis kajastab ta huvitavaid ilunippe, testib tooteid ja annab moenõu. Sellel talvel kirjutas Eliise ka postituse ZAO lauvärvide ja huulepulkade testimisest.

Selleks, et teada saada, millest me Eliisega vestlesime, siis jätka artikli lugemist.

 

1. Eliise räägi endast esmalt veidi. Millega sa lisaks blogimisele tegeled?

Tere! Olen Eliise Elken ja lisaks blogimisele aitan õpetada pisikesi 5-9 aastaseid uisutajaid, kes juba käivad võistlemas. Kui tarvis, asendan ka suuremate uisutajatele trenne, nende seas ka täiskasvanute omi, kes on minu silmis muuhulgas ka tõeliselt pühendunud uisutajad.

Hariduselt õpin hetkel arstiks ja olen oma valikuga väga rahul. Loodan, et saan seda võib-olla tulevikus ka oma blogiga siduda.

 

2. Kuidas sa uisutamisega hakkasid tegelema?

Sellega on naljakas lugu, sisuliselt läksin sinna täiesti ise. Käisin 1. klassis, kui klassi tuli üks hokimees ja ütles armsa vene aktsendiga: „Nii, nüüd iluuisutamise trenn. Tüdrukud tulevad esmaspäev, kolmapäev, reede…“. Ta pani ühe teateposteri kapi peale ja ma kirjutasin selle ilusti omale päevikusse maha nagu eeskujulik õpilane ikka. Läksin koju ja teatasin vanematele, et mina tahan nüüd uisutama minna.

Imekombel nad olid nõus, kuigi mu ema muretses, et see on nii ohtlik spordiala ning lisaks veel ka külm treeningkeskkond. Kuid uisutama minek oli kindlasti minu üks parimaid otsuseid. Sportlasena uisutasin kokku 12 aastat, kuid nüüseks olen jäänud vaid treeneritöö juurde.

 

3. Kuidas sa jõudsid blogimiseni?

Eliise Elken Iluexpress blogi

Foto: Eliise Elken

Jõudsin blogimiseni, kui olin 14-aastane ja minemas 9. klassi. Minu eesti keele kirjandite hinded olid alati 4 ja 5 vahel, seetõttu vajasin väljundit, et saaksin rohkem kirjutamist harjutada. Samal ajal jälgisingi ühte oma lemmikblogijat Triinu Liisi, kes praegu blogib aadressil costany.ee. Kuna ta oli mulle nii suureks inspiratsiooniks ilu ja moe vallas, siis mõtlesin ise midagi proovida. Olin just siis ostnud 3-4 toodet, mis mulle väga meeldisid Kaubamajast SAH kampaania suvise allahindluse ajal ning tahtsin oma kogemusi jagada ka sõbrannadega ning paningi esimese postituse kirja. Esimese postituse jagamine on kõige raskem samm. Tuleb tulla nö avalikkuse ette ja puutuda kokku sellega, et alguses ongi neid, kes imelikult naeravad ja vaatavad, et miks sa teed seda. Lõpuks tuleb sellest lihtsalt mööda vaada ja teha oma asja edasi.

Kui rääkida kirjandi hinnetest, siis pärast blogimisega alustamist on kõik kirjandi hinded olnud 5 ja suurepärase tulemusega. Blogimine ongi mind paljud arendanud kirjutamise ja eneseväljendamise mõttes.

 

4. Mida sümboliseerib nimi „Iluexpress“ sinu jaoks?

Iluexpress nimi tuli tegelikult sellest, et minu õel oli sellenimeline Facebook’i pood, kus ta müüs meie valmistatud (käsitöö) ehteid. Poele nime valimisel palus ta minu abi ning meil oli mõttes erinevaid variante nagu „Ilulaekake“ või „Ilupesake“, aga kuskilt tuli „Iluexpress“. Kuna algul ma kartsin postitusi oma nime alt avaldada, siis tundus hea mõte siduda Iluexpressi pood minu blogiga. Iluexpress poodi küll aga täna enam ei eksisteeri ja käsitööehteid me samuti enam ei tee, kuigi tuleb tõdeda, et see oli vahva ettevõtluse kogemus ning läbitud ehtekoolitused andsid samuti mulle vahvaid oskuseid.

 

5. Kuidas on just blogimine sind iluteemadel muutnud?

Eliise Elken Iluexpress blogi

Foto: Eliise Elken. Eliise teeb imelisi haldjalikke pilte ilutoodetest.

Ilublogis on hästi olulised pildid. Võib küll mõelda, et kui palju sa seda ühte huulepulka pildistad, kuid illustratiivne pool on ilublogis ülioluline. Kui ma aeg-ajalt vaatan pilte, mida tegin 2 aastat tagasi, siis hoian kahe käega peast kinni ja kui vaatan 5 aastat vanu pilte, siis mõtlen, et kuidas inimesed üldse tulid minu blogisse midagi vaatama ja lugema! Seega on mul on hea meel, et tänaseks olen läbi blogimise õppinud pildistamist ning fototöötlust.

Kui rääkida aga isikuomadustest, siis kindlasti olen muutunud julgemaks. Näitena saab tuua selle, et blogimise algusaastatel oli minu jaoks tänaval moepostituste tarbeks pildistamine väga raske, sest mulle tundus justkui kõik vaataksid mind imelikult (mis võib-olla isegi ongi nii), kuid tänaseks olen selle hirmu (peaaegu) seljatanud.

 

6. Oled tegelenud blogimisega ligi 5 aastat. Mis paneb sind praegu jätkatama?

Blogimine on tegevus, millest ma ei oska lahti lasta. Harva tuleb ette perioode, kui ma tunnen, et füüsiliselt pole aega. Sisuliselt on blogimine minu jaoks lõõgastav tegevus, mis sunnib mind koolirutiinist välja astuma.

Kui leian ägeda toote, siis tunnen, et ei saa oma mõtteid selle kohta vaid endale jätta. Minu blogi eesmärk on olla virtuaalne sõbranna naistele just siis kui nad lähevad poodi ja on otsimas midagi uut (nt. ripsmetuši või riideeset). Oleks hea, kui just sel hetkel haaraksid nad oma telefoni ning vaataksid, et äkki  on Eliise sellest tootest oma blogis kirjutanud?!

 

7. Millised on kõige huvitavamad kommentaarid, mille mõni lugeja on jätnud?

Eliise Elken Iluexpress blogi

Foto: Eliise Elken. Eliise ei lase negatiivsust endasse, vaid naeratab, särab ja liigub edasi.

Iluvaldkonnas kommentaare üldiselt saada on üpris raske, kuid kui ma kirjutan isiklikumatel teemadel, saan oma lugejatelt rohkem tagasisidet või hoopiski põnevaid küsimusi. Väga palju tagasisidet tuli neile postitustele, kus rääkisin ülikooli sisseastumisest ning nii hea oli jagada oma mõtteid ning olen tänulik, et postituse abil sain aidata neid, kes minult samadel teemadel nõu küsisid.

Eks igasuguseid negatiivseid kommentaare kirjutatakse ka, nagu näiteks:  „Sul on nii kole naeratus. Ära naerata enam.“. Seda negatiivsust ei tohi lihtsalt endasse lasta.

Mõnikord justkui „arvustatakse“ ka minu arvustusi, näiteks on olnud kommentaar: „see kreem on täielik jama, mida sa hullult taevani kiitsid“. Kuid vastuseks sellele lohutan ennast, et me kõik olemegi täiesti erinevad, erinevate nahatüüpide ja eelistusega, ma ei saa ennast toote sobimatuses süüdistada, kuigi eks see kurvaks teeb ikka, kui kellelegi toode, mida siiralt südamest soovitan, ei sobi.

Kui alles blogiga alustasin, siis tegin Hiina riidebrändidega koostööd, kuid sain kommentaarideks, et „ära pane endale neid odava välimusega Hiina hilpe selga“. Tollel hetkel olin lihtsalt noor ja praegu tagasi vaadates oli see aus ja asjakohane kriitika, mis on tänaseks mind teadlikumaks tarbijaks muutnud.

 

8. Jälgid kindlasti ka teisi blogijaid. Kes on sinu lemmikblogija?

Olengi veidike „patrioot“ ja kirjutan ka seetõttu ainult eesti keeles, sest minu eesmärk on jõuda vaid Eesti publikuni. Sellest tingituna loen üksnes vaid ka eestikeelseid blogisid, minu lemmikud on: Riinulife blogi, Blogicarmen, Iti blogi,Anna Elisabeth ja Mariel Pähkel.

 

9. Räägi enda ilurutiinidest. Kuidas need välja näevad?

Ma olen sellepoolest üsnagi igav ilublogija, sest mul ei ole selliseid „erilisi igapäevaseid ilurutiine“. Mul on õnneks väga leplik nahk, mis ei vaja suurt hoolitsust, kuid see-eest on mul paksud juuksed, millega pean tundvalt rohkem vaeva nägema.

Iga hommik kasutan juukseõli ning juuste pesemisel on niisutavad tooted lausa hädavajalikud, pusade vältimiseks on oluline, et kammiksin oma juukseid alati nii hommikul kui ka õhtul.

Näohoolduses pesen õhtuti oma näo puhastusvahuga, eemaldan näopuhastusveega meigijäägid, mis on jäänud näole veel ka pärast pesemist (nt ripsmetušš/tugevam silmameik). Ning kui tunnen, et näonahk on kuiv, kasutan ka niisutavat kreemi, enamasti tekib selleks vajadus umbes 3 korda nädalas.

Meigin end igapäevaselt ja ühtlasi on see tegevus, mida päevas kõige rohkem naudin. Hommikune meikimine on minu jaoks justkui hommikukohv. Enamasti kasutan jumestuskreemi, päikesepuudrit, põsepuna ja ripsmetušši. Kulmud on mul tumedad ja need kammin enamasti kulmuharjaga lihtsalt läbi. Ripsmetel kasutan veel koolutajat, et need oleksid ilusti kaardus. Hommikumeik võtab väga rahulikult tehes ligi 7 minutit, kuid saan kiirustades 3-4 minutiga valmis.

Üks tore ilunipp, mida võin jagada on seotud jalgade raseerimisega. Kui näiteks suvel on mõni laisem päev, mil ei viitsi raseerimiseks korralikult duši alla minna, siis kreemita jalad rammusama kehakreemiga ning tee žilett kergelt märjaks, et alustada raseerimist. Selle nipi abil jäävad jalad pärast raseerimist mõnusalt pehmeks ning samuti libiseb žilett tänu kreemile mõnusasti ja valutult mööda naha pinda.

 

10. Millised on sinu edasised plaanid tulevikuks? Kas jätkad ilumaailmaga?

Eliise Elken Iluexpress blogi

Foto: Eliise Elken. Eliise poseerib keerulise “Inimese anatoomia” õpikuga ja ometi on tema näol nakatav sära.

Olen selle peale veidikene mõelnud ning ideaalis võiks 10 aasta pärast olla mul juba töö arstina ja loomulikult pere ja lapsed. Kuid küsimus on selles, et kas jätkan ikkagi ilublogi või lähen üle hoopiski pere- või beebiblogile? Oma praeguses blogis ma isiklikest teemadest väga palju ei kirjuta, seega on mul raske öelda, kas minust  võiks saada blogija, kes toob suurema osa oma isiklikust elust kõigile nähtavale.

Oma blogi püüan otseloomulikult aastatega veelgi professionaalsemaks teha, kuid blogist sissetulekuallika loomine pole minu jaoks eesmärk, kuhu jõuda. Olen blogimist alati pigem isikliku hobina teinud ning usun, et peaksin ka selle mõttega jätkama. Usun ka seda, et aktiivsus Instagramis võiks mind potentsiaalsetele jälgijatele lähemale viia, kuid olen vägagi kindel, et täielikult Instagrami Iluexpress blogi kolima ei hakka. Minu jaoks on oluline, et mul oleks kohake, kus minu kirjapandavate tähemärkide arv ei ole piiratud.

 

Täname armsat Eliiset huvitava vestluse eest. Lugedes ja läbitöötades mitmeid kordi Eliisega tehtud intervjuud, siis ikka ja jälle tuli naeratus näole, sest tema positiivsus ja sära on lihtsalt külgetõmbav. Külastage kindlasti Iluexpress blogi, et lugeda Eliise ägedaid postitusi ja jälgige ka Iluexpress Instagrami. Jaga meiega oma mõtteid ning samuti millest soovid järgmine kord lugeda. Järgmine blogipostitus ilmub juba pühapäeval 21. oktoobril.

Loe meie eelmist vestlushetke kosmeetik Marju Maasinguga.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga