Marju Maasing
Elustiil

VESTLUSHETK KOSMEETIK MARJU MAASINGUGA

Saime kokku ja vestlesime kosmeetiku Marju Maasinguga. Marju töötab Tartus Kalevi tänaval asuvas ilusalongis ja pakub mitmeid nahahooldusi ja jumestusteenust. Oma töös kasutab ta eelkõige nahasõbralikke ja looduslikke tooteid. Marju poolt kasutatavate toodete hulka kuuluvad ka ZAO mineraalkosmeetika tooted.

Loe edasi, et teada saada, mis teemadel me vestlesime.

 

 1. Marju räägi endast veidi meie lugejatele.

Minu põhitööks on kosmeetiku eriala. Selle juurde käib ka jumestamine, kuid peamiselt olen spetsialiseerunud näonaha hooldusele ja tervisele. Olen valinud erinevad ravitooted ja looduskosmeetika tooted, mida töös kasutan nii näohoolduses kui jumestuses.

 

 1. Kui kaua sinul hommikul ilurutiini peale aega kulub ja mida sa kasutad?

Alustades nahahooldusest kuni meigini välja, siis kui tean, et ma ei pea olema kuskil kohe kohal, siis kulub ligi pool tundi. Kui pean olema varakult hommikul tööl kohal, siis tuleb 15 minutiga end valmis seada. Usun, et naiste kõige suurem vaenlane on aeg. Sellest lähtuvalt tuleb teha tegevusi, kas kiiremini või aeglasemalt. Minu suureks eeliseks on see, et saan vajadusel töö juures jätkata.

Näohooldus algab puhastusega puhastusgeeli või puhastusõliga. Mulle väga meeldivad puhastusõlid, mis aitavad nahka niiskena hoida. Kraanivesi on nii kuivatav nahale, et niisutama peab. Mul on segatüüpi nahk ja pärast pesu pean kindlasti näonaha hoidmiseks ja kaitsmiseks midagi tegema. Pärast puhastust tuleb teha toonikuga üle ja peale läheb näokreem. Seerumit kasutan pigem õhtul. Ööseks võiks nahale anda rohkem erinevaid intensiivseid toimeaineid ja toitaineid.

Meigitoodetest kasutan kiirematel hommikul ripsmetušši ja võib olla korrektorpulka, et ära ühtlustada silmaalused. Kasutan ka pigem kulmupintslit ja värvi. Need on minu põhilised tooted. Ma väga suur jumestuspõhja kasutaja polegi. Mida vähem nahale seda mugavam on olla. Pärast suve ei tahaks üldse midagi nahale panna.

 

 1. Kuidas leidsid tee kosmeetiku kutseni?

Kui tagasi minna aastasse 1998, siis ma astusin kosmeetiku kooli. Pärast keskkooli mõtlesin, mis minust saada võiks. Minu tädi oli juuksur ja sain mitmeid mõjutusi sealt. Sain vaikselt piiluda, kuidas asjad käivad. Olin töötanud mitu aastat sekretärina ja tekkis idee hakkata maniküürijaks. Täna ma muidugi ei tee maniküüri enam ammu ja pole tekkinud soovi sellega uuesti algust teha. Teised iluhooldused tunduvad minu jaoks huvitavamad.

 

 1. Milliseid iluteenuseid sa pakud?

Praegu olengi spetsialiseerunud näonaha hooldusele (akne hooldus, kuperoosa, rosaatsea, kuiv nahk). Lisaks ka näo- ja käsimassaži tegemine.

 

 1. Mille järgi valid tooteid, mida oma teenustes kasutad?

Marju Maasing enda salongis

Marju Maasing Kalevi 18C (Tartu) tänaval asuvas salongis

Uurin, mõtlen ja katsetan hästi kaua. Küsin tagasisidet teistelt erinevate toodete kasutamise kohta.

Eks ikka vaatan pidevalt uusi tooteid ka juurde, mida enda töös kasutada või klientidele koduhoolduseks pakkuda. Pikaajaliselt samade toodete kasutamisega hakkab endal ka igav ja tahan ka klientidele midagi uut pakkuda.

 

 1. Millise iluhoolduse tegemine sulle kõige enam meeldib?

Kindlasti näopuhastus, sest sellega on tulemus kohe näha. Lisaks on see igakord erinev. See vajab kliendist lähtuvalt erinevat lähenemist. Mulle meeldib kombineerida mitmeid tooteid, et leida toimiv kooslus kliendi jaoks.

Sama kehtib ka jumestuses. Näonaha tüübid ja toonid on väga erinevad. Tihti ei leia sobilikku tooni ning loomuliku tulemuse saamiseks tuleb mitut tooni kombineerida.

 

 1. Milliste kosmeetika toodete kasutamine on sinu arust kõige keerukam?

Kõige keerulisem on leida õigeid jumestuskreeme ehk näopõhja tooteid nii värvitooni osas kui nahaga ühildumise osas. Eesti inimestel on aastaringselt muutuv nahavärv ja ilmastik muudab naha hästi kuivaks. Mina oskan jumestuskreemi peale panna, kuid pole kindel, kuidas klient selle tootega kodus hakkama saab.

Kui ostad jumestuskreemi koju, siis on soovituslik võtta 2 tooni. Isegi kui me ei päevita, siis nahatoon muutub pidevalt. Töös on lihtsam, sest saan vajadusel ka 3 tooni kokku segada. Enamikel naistel nii palju toone enda meigikotis pole.

 

 1. Tegeled aktiivselt ka jumestuskoolituse – Jumestus iseendale ABC korraldamisega. Kuidas sa neid koolitusi läbi viid ja mida osalejad sealt õppida võivad?

Olen neid teinud ligi 7 aastat ja jäänud jumestuse ABC juurde. Mulle meeldib põhitõdesid lahti rääkida, katsetada ja eelkõige praktiline pool. Keskendume ikkagi jumestuse iseendale tegemisele. Alustame näopõhja ettevalmistamisest ning erinevate toodete leidmisest sõltuvalt nahatüübist. Sealt edasi tuleb juba näo modelleerimine. Muidugi tuleb ka kerge silmameik täpselt selline, mida iga inimene suudab ja oskab endale teha.

Tegemist on rohkem informatiivse koolitusega, kust saab põhiteadmised, mida hiljem edasi arendada. Tagasisidena on osalejad öelnud, et said selguse kuidas edasi liikuda. Huvigrupp on väga lai.

 

 1. Kas sulle meeldib pigem ennast ise meikida või lasta kellelgi teisel seda teha?

Pigem meeldib ise teha. Mul on alati tunne, et keegi teine paneb mulle liiga palju toodet peale. Ma ei oska seda välja kanda.

 

 1. Millised ZAO toodetest on sinu lemmikud ja millised sinu klientide lemmikud?

Minu lemmikud on särapuuder – 310, huulelakid, lauvärvid ja vedel jumestuskreem silk foundation (701 – ivory ja 713 – fair beige).

Klientidele meeldivad kompaktpuudrid, mineraalpuuder (501 – clear beige) ja huulepulk (431 – purple pink). Ja otseloomulikult ka kabuki pintsel!

 

 1. Milliseid soovitusi sina annaksid inimestele, kes kardavad dekoratiivkosmeetikat kasutada?

Küsige spetsialistidelt nõu ja leidke need õiged tooted enda jaoks. Sul ei pea olema 20 lauvärvi kodus. Piisab täiesti kahest kuni kolmest toonist. Leia need tooted, millega tekib positiivne kogemus. Mõnikord piisab ka huulepulgast. Kui naisel on huuled värvitud, siis tal olekski nagu meik juba tehtud. Juba sellest tekib väga suur erinevus. Soovitan teha valikuid tervisliku kosmeetika suunas.

 

Suured tänud Marjule, et võtsid aja meiega vestelda. Külastage kindlasti Marju salongi Tartus Kalevi 18C tänaval. Lisaks muudele Marju poolt pakutavatele teenustele on võimalik ka tutvuda ZAO looduskosmeetika toodetega.

Tänan ILUSPEKTER lugejaid meie postituse lugemise eest. Loodame, et said Marjult uusi ja huvitavaid mõtteid. Anna meile kommentaarides teada, kuidas sulle postitus meeldis.

Loe meie järgmist blogipostitust juba kolmapäeval 10. oktoobril.

Loe meie eelmist intervjuud Ontic Minerals asutajaga.

 

ZAO bestsellerid

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga