iluspekter.com, Make-up

7 TÜÜPVIGA, MIDA NAISED MEIKIMISEL TEEVAD + meigivideo

Hei, sõbrad! Täna liigume meikimise juurde ja võtame luubi alla vead või eksimused, mida naised meikimisel teevad, sealhulgas ka mina ise. Igaks juhuks mainin, et terve artikkel on kirjutatud minu enda kogemuse põhjal. Kui kellelegi meeldib just nii meikida, nagu artiklis välja toodud, siis see on täiesti okei. Oluline on see, et oleme iseendaga rahul. Millised on 7 tüüpviga, mida naised meikimisel teevad?

 

7 tüüpviga, mida naised meikimisel teevad: Vale jumestuskreemi valimine nahatüübile

Matt jumestuskreem ei sobi kuivale ja vanemale nahale jumestuskreemi nahka kuivatavate omaduste poolest. Kuiv nahk muutub kuivemaks ja ketendavaks ning tulemus jääb krobeline, paks ja ebameeldiv. Lisaks tunne on ebamugav, sest matt jumestuskreem kisub nahka ja ajab sügelema, ja matt jumestuskreem muudab naha vanemaks. Kasuta kuiva ja vanema nahatüübi puhul niisutavat või õrnalt matistavat jumestuskreemi, mis on siiski ka niisutavate omadustega.

 

Niisutav jumestuskreem ei sobi rasusele nahale jumestuskreemi nahka niisutavate omaduste poolest. Rasune nahk muutub kiiresti päeva jooksul uuesti rasuseks ning seetõttu meik ei püsi üle 1-2 tunni peal või peab tülikalt tihti puuderdama, mis võivad tuua uued probleemid, nt muutub meik paksuks ja hakkab kooruma. Kasuta rasuse naha puhul matti või satiinset matti jumestuskreemi, mis tagab pikaldase jumestuskreemi püsivuse näol. Kui on soov niisutavat jumestuskreemi kanda, siis soovitame eelnevalt kasutada matistavat aluskreemi ja kinnitada aluskreem matistava puudriga ning alles seejärel kanda peale niisutav jumestuskreem.

Normaalsele nahatüübile sobivad mõlemat tüüpi jumestuskreemid.

 

7 tüüpviga, mida naised meikimisel teevad:

Puudriga liialdamine

Liiga paksu puudrikihi kandmine muudab näo ebameeldivalt krohviseks ja krobeliseks. Tihtipeale tunneme end paksu meigiga ebamugavalt ja soovime selle võimalikult kiiresti maha pesta. Kui märkad ennast liiga tihti puuderdamas, siis on sul tõenäoliselt enda näonahale valitud  vale jumestuskreem.

 

Nipp: kanna tolm- või kompaktpuudrit näole niisutatud käsnaga. See tagab ühtlase kihi üle terve näo ning vesi imab endasse üleliigse koguse puudrit ja tulemus jääb loomulik, samas kattev ja matt.

 

7 tüüpviga, mida naised meikimisel teevad:

Ainult musta tooni silmapliiatsi kasutamine silmade meikimisel

Musta silmapliiatsi kasutamine ainult alumisel silmalaul muudab üldise ilme natuke poolikuks. Püüa sel juhul värvida ka ülemine silmalau äär ja hajuta. Kanna laule ka päikesepuudrit või mingisugust tooni andvat puudrit, kui meigikotis puuduvad lauvärvid. Ainult silmapliiatsi kasutamine jätab silmad külmaks ja teravaks.

 

Vale jumestuskreemi toon

Püüa sobitada jumestuskreemi toon enda kaela või õlgade tooni järgi. Valge nägu ja pruun keha või pruun nägu ja valge keha jätab ebaloomuliku mulje. Samas, kes meist poleks eksinud vale jumestuskreemi tooni valikuga. E-poest tellides võrdle jumestuskreemi toone enda nahatooniga. Vali endast pilt, mis on tehtud naturaalse valguse käes ja seejärel vali kehaosa, mille järgi soovid jumestuskreemi sobitada. Suurenda pildi sisse ning võrdle nahatooni e-poes olevate toonidega.

 

Nipp: kui jumestuskreem on liiga hele, siis kasuta päikesepuudrit, et nägu muuta pruunimaks ja elavamaks. Kui jumestuskreem on liiga tume, siis kasuta rohkem peitekreemi või valgustpeegeldavat kreemi, et tasakaalu näole tagasi tuua.

Ikka juhtub, et me ei leia ideaalset jumestuskreemi tooni, sest iga naha jume on unikaalne ja kordumatu.

 

Vähene hajutamine

Järsud üleminekud või plekiline nägu on tingitud ebapiisavast hajutamisest. Kuidas siis hajutada?

Jumestuskreem – hajuta juukseääreni, kõrvadeni, kaelani nii kaua, kuni tulemus on sujuv ja ühtlane.

Puudrid – eriti päikesepuuder võib jääda mõnest kohast ilus ja hajutatud ning teisest kohast jällegi plekiline. Püüa nii kaua hajutada, kuni plekilisus kaob. Vajadusel kasuta läbipaistvat tolmpuudrit päikesepuudri ja põsepuna hajutamiseks.

 

7 tüüpviga, mida naised meikimisel teevad:

Kulmude värvimata jätmine

Kulmude värvimata jätmine just tugevama meigi puhul jääb väga hästi silma. See muudab näo kuidagi kiilakaks ja ebaloomulikuks, sest kõik kohad on esile tõstetud, aga kulmudega pole tehtud midagi.

Nipp: püüa kulmud juba meikimise alguses värvida, siis nende värvimine ei lähe meikimise käigus meelest.

 

Meigipintslite pesemata jätmine

Pintsleid tuleks pesta pärast iga kasutuskorda. Pintslite pesemata jätmine soodustab bakterite vohamise ja seetõttu ka punnikeste ja akne tekkimisele näole. Nagu meie enda hügieen, siis on ka meigitarvikute hügieen väga oluline. Eriti just märgade jumestustoodete puhul.

 

Nipp: kasuta seepi pintslite puhastamiseks, kasta korraks pintsel seepi, hõõru karvakesi peopesas ja see järel loputa jaheda/leige vee all.

 

Loodan, et tänane artikkel oli kasulik ning õppisid midagi uut. Anna kommentaarides teada enda naljakatest juhtumitest seoses meigiga. Samuti ootame ettepanekuid erinevate teemade kohta, mida soovid ILUSPEKTER.COM blogis lugeda.

 

Meil tuli välja ka esimene youtube-i video, aitäh Sandrale 🙂 Head vaatamist.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga