ZAO Eesti lauvärvid. Organic, Natural, vegan and cruelty free cosmetics and mineral makeup
iluspekter.com, Make-up, Mineraalkosmeetika

Mineraalkosmeetika on parem: 9 PÕHJUST

Tere jälle, armsad! Eelmises blogi artiklis oli meil juttu ilunippidest, mis aitavad näonahka hoida veatuna. Täna liigume edasi mineraalkosmeetika juurde ehk täpsemalt põhjuste juurde, mille pärast mineraalkosmeetika on parem nahale võrreldes tavakosmeetikaga.

 

1. Mineraalkosmeetika on suurepärane aknega nahale

Mineraalkosmeetika erinevalt tavakosmeetikast sisaldab koostisosi, mis on puhtad ja looduslikud. Mineraalid on kaevandatud ning seejärel puhastatud ja purustatud väikesteks osadeks. Mineraalne kosmeetika ei sisalda õlisid, parabeene  ja nanoosakesi, mis ummistavad poore, seega on need tooted suurepärased probleemsele, rasusele ja akne nahale.

2. Mineraalkosmeetika on põletikuvastane

Tsinkoksiid ja titaaniumdioksiid on põletikuvastaste omadustega ja mõjuvad nahale rahustavalt. Need omadused tulevad kasuks punetava, kergesti ärrituvale ja rosaatseaga nahale.

Tsinkoksiid on anti-bakteriaalne, kuna see tapab ja ennetab bakterite vohamist – eriti kasulik aknega nahale.

ZAO makeup pouches kotikesed

3. Suurepärane katvus

Kuna mineraalkosmeetika ei sisalda täitaineid vaid puhtaid mineraale ja pigmente, siis on ka katvus väga hea, samas tulemus jääb loomulik. Kasuta suurema katvuse saavutamiseks sünteetilist pintslit ja liiguta toodet väikeste ringjate liigutustega probleemsetele kohtadele. Meigipõhi katab hüperpigmentatsiooni, punetust ja aknet ning selleks ei pea olema professionaalne meigiartist.

 4. Lihtne kasutada

Enne meigi tegemist kanna näole nahahooldustooted ning oota kuni need on imendunud. Seejärel kanna mineraalne meigipõhi pintslile ja hajuta näole. Mineraalkosmeetika puudrite kasutamine on kiire ja mugav ning sobib ka lastega emadele, kellel on hommikul 5-10 minutit aega enda sättimiseks.

5. Mineraalkosmeetika toob esile loomuliku ilu

Mineraalkosmeetika kasutamine ei mata nägu paksu meigi sisse, vaid pigem toob esile naturaalse ilu ning tulemus on loomulik ja särav. Mineraalkosmeetika võlu on ka selles, et sellega saab peita probleemseid kohti nahal, kuid üldine tulemus jääb loomulik. Mineraalpuudrite kasutamisel segunevad puudrid ja meie naha naturaalsed õlid, seetõttu ei ole tulemus liialt puudriline (ingl k „cakey“).

6. Pikk toodete säilivusaeg

Mineraalpuudrid kestavad aastaid, kuna sisaldavad anti-bakteriaalseid koostisosi nagu tsinkoksiid. Ära jäta tooteid niiskesse kohta, sest vesi ja soojus on ideaalne koht bakteritele vohamiseks.

7. Mineraalkosmeetika sobib kuivale ja tundlikule nahale.

Sel juhul tuleb vaadata, mis on koostises, sest talk ja vismutoksükloriid ärritavad tundlikku nahka. Ikka ja alati – mida vähem koostisosi, seda parem.

Kuivale ja tundlikule nahale sobivad puudrid, millesse on segatud jojoba õli või mandliõli – need taimseid õlisid sisaldavad puudrid ei kuivata nahka. Kuivale kortsudega nahale sobivad vilgukivi (ingl. k. mica) sisaldavad puudrid, sest vilgukivi on valgustpeegeldavate omadustega ja seega näevad kortsud välja väiksemad.

8. Mineraalkosmeetika kaitseb päikesekiirguse eest

Titaaniumdioksiid ja tsinkoksiid on füüsilised päikesekaitse koostisosad ehk neil on naturaalne SPF. Füüsiline päikesekaitse tähendab seda, et koostisosad blokeerivad päikese, peegeldades tagasi UVA ja UVB kiirgust.

9. Mineraalkosmeetika on kvaliteetne

Nagu eelnevalt mainitud kasutatakse tavakosmeetikas väga pehmet nahale, kuid odavat toodete täiteainet talki, mille lisamisel toode on vähem pigmenteeritud ja konsistents on paks ja ebaloomulik (ingl k „cakey“). Seevastu on vilgukivi eliitne mineraalne koostisosa, kuna jääb nahal loomulik välja, ei too kortse esile ning ei mõjuta toote pigmenti.

Tänan, et artikli läbi lugesid! Anna kommenteerides teada, millised on Sinu kogemused mineraalkosmeetikaga?

Kindlasti anna ka teada, mida soovid ILUSPEKTER.COM e-poe Blogis järgmisena lugeda!

Loe mineraalkosmeetika ja looduskosmeetika arvustus Paljas Porgand blogist.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga