Body Care kehahooldus
iluspekter.com, Nahahooldus

Kui keha ütleb “palun niisuta mind”

Hei, armsad! Soovin seekord kirjutada kehahooldustoodetest, millega enda nahka niisutada. Näo- ja kätehooldus on üsna tavaline, kuid ülejäänud nahale pööratakse vähem tähelepanu, kui just probleeme pole. Tegelikult vajab kogu meie nahk hoolt. Käed ja nägu on meile endale lihtsalt visuaalselt nähtavamad.

Luubi alla võtan kehavõi(body butter), emulsiooni(body lotion), kehakreemi(skin cream) ja kehageeli(body gel). Naha niisutamine tähendab midagi enamat kui 30-minutilise duši all käimist. Kuigi meie nahk eritab ise loomulikul teel rasu naha pinnale niisutamiseks ja kaitsmiseks, siis tihtipeale tugeva päikesekiirguse, tuule ja temperatuuri muutuste juures ei piisa ainult sellest. Minul on isiklikult üsna õrn nahk ja kasutan regulaarselt kehavõid peale duši all käimist, et hoida naha niiskustaset ühtlasena.

 

Kehavõi

Kehavõi on kõige paksema konsistentsiga ja meenutab sõna otseses mõttes võid. Tüüpiliselt valmistatakse kehavõid looduslikke õlide ja võide kombinatsioonina. Õlid (päevalille seemned, kookos, mandel) aitavad hoida ja kanda olulisi ühendeid nahka. Võid on olulised rasvad, mis on saadud looduslikest allikatest ekstraheerimise käigus (shea, kakao, mango, jm.). Iga kehavõi varieerub üksteisest tekstuuri, paksuse ja imendumise poolest. Kehavõid kasutatakse naha niiskuse hoidmiseks, õlitamiseks ja toitmiseks. Kiiresti imenduvaid kehavõisid on mugavam kasutada päeva jooksul ja aeglaselt imenduvaid on mõistlik määrida nahale õhtul enne magama minekut.

PHB butter

PHB kehavõi

Keha emulsioon

Emulsioon sarnaneb kreemidele, kuid on veelgi kergem suurema veesisalduse tõttu ja annab kõige õhema kihi. Need valmistataksegi veepõhise koostisega. Emulsioon ei niisuta või ei püsi ilmtingimata nii kaua kui kehavõid või- kreemid. Väiksema tiheduse tõttu on seda lihtne ühtlaselt nahale laiali kanda ning emulsioon imendub koheselt. Samuti ei jäta see rasvast kihti.

 

Kehakreem

Mõtle kehakreemist kui kätekreemist, mida sa kasutad kogu keha kreemitamiseks. Kreem sisaldab üldjuhul samasid koostisosi, mis kehavõigi ja lisaks veel veepõhiseid koostisosi nagu aloe vera.

 

Kehageel

Kehageel on nii mõneski mõttes sarnane seerumiga. See sisaldab suurel hulgal vett ja vees lahustuvaid koostisosi. Üsna tavaline koostisosa on aloe vera, mis rahustab nahka ja niisutab seda sügavuti.

PHB gel

PHB universaalne geel

Mis on kõige parem sinu nahale?

Jällegi see sõltub sinu naha antud olukorra vajadustest. Kreemid ja emulsioonid sisaldavad rohkem vett ja niisutavad nahka paremini. Mulle meeldib kõige rohkem kasutada väga kuiva naha korral kehageeli. Pärast seda kannan peale veel kehavõid kaitsva kihi tekitamiseks. Emulsioonid sobivad üldiselt rasusema naha ja kreemid kuivema naha korral.

Kehavõid on paksemad ja püsivad nahal kauem takistades niiskuse kadu, kuid ilmtingimata ei niisuta seda koheselt, vaid pikema aja jooksul. Seetõttu on hea enne kehavõid kanda peale emulsiooni, kreemi või geeli. Kõige rohkem niisutab nahka vesi või veepõhised tooted (eriti aloe verat sisaldavad).

 

Aitäh-aitäh lugemise eest. Oleme tänulikud, et oled meiega ja saame sinuga läbi meie blogi suhelda. Jaga enda mõtteid keha niisutamise osas ja samuti, millistest teemadest järgmisena võiksin kirjutada.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga