PHB blossom põsepuna
iluspekter.com, Mineraalkosmeetika

Kuidas kanda põsepuna: 6 REEGLIT

Hei, ilusad inimesed! Kevade ja suve tulekuga hakkame järjest rohkem väljas käima ja pöörama tähelepanu välimusele, sh ka meigile. Põsepuna on üks lihtsamaid meigitooteid, mida näole kanda ja vähese vaevaga muudab elutu ilme säravaks, nooruslikuks ja värskeks. Täna toome välja soovitused, kuidas kanda põsepuna ja mida meeles pidada põsepuna soetamisel. Head lugemist!

 

Viimistlus – matt, sära andev või kreemjas?

ZAO mineraalne põsepuna ja pintsel

Paljuski oleneb isiklikust eelistustest ja naha tekstuurist. Matt põsepuna võib näo muuta vanemaks, säraandev põsepuna muudab jume nooruslikumaks ja tervemaks. Samas, akne, pisikesed punnid ja armid muutuvad eriti nähtavaks just sära sisaldava põsepunaga.

Kuidas kanda põsepuna?

Kuiv ja normaalne nahk: kreemjas põsepuna, mida soovitame peale kanda pintsliga. Sära andev põsepuna, mida on leotatud jojoba õliga, kakaovõiga jne. Nt PHB kõik põsepunad ja ZAO ning PHB huulepulgad.

Normaalne ja rasune nahk: kõik puudrilised põsepunad, ka tolmpuudrid. Nt PHB, ZAO ja Ontic Mineralsi põsepunad.

Rasune ja probleemne nahk: tugevalt matt huulepulk, mis jääb peale kandes naturaalne ja püsib hästi rasusel nahal, samas ei tõsta tekstuuri esile. Nt ZAO Soft Touch huulepulgad, mida soovitame sõrmedega või pintsliga peale kanda.

 

Õige pintsli valik

Pigmenteeritud põsepunasid soovitame peale kanda koheva hõredamalt kokku pakitud pintslitega. Nt spetsiaalsed põsepuna jaoks välja töötatud pintslid või suured ja kohevad puudripintslid.

Õrnalt pigmenteeritud põsepunasid soovitame peale kanda tihedamalt kokku pakitud pintslitega. Nt kabuki pintsel.

Kreemjad põsepunad ja huulepulgad soovitame peale kanda sõrmedega, jumestuskreemi pintsliga, käsnaga või kabuki pintsliga.

 

Kasuta puudrit

Ühtlusta näotooni puudriga enne põsepuna peale kandmist. Kui kasutad ka jumestuskreemi, siis on oluline ka see kinnitada puudriga. Vastasel juhul muutub põsepuna peale kandmine ebaühtlaseks. Kui on ideaalne, ühtlane näonahk, siis kanna põsepuna näonahale pärast näokreemi täielikku imendumist.

Ole enesekindel

Ära karda põsepuna. Julge vajadusel lisada põsepuna juurde, sest päeva jooksul põsepuna imendub ja kulub. Kui tunned, et kandsid põseruuži liiga palju, siis hajuta see näopuudriga tagasihoidlikumaks. Ideaalseks hajutamiseks soovitame kasutada võimalikult kohevat ja hõredamalt pakitud pintslit.

 

Loomulikkus

Kanna põseruuži nendesse kohta kohtadesse, kus sa loomulikult punastad. Nii jääb tulemus ehtne ja loomulik. Vajadusel hajuta näopuudriga.

 

Põsepuna erinevatele näokujudele

Ümarale: naerata ja kanna põsepuna põsetippudesse ja hajuta väljapoole kuni kõrvadeni

Kitsale: kanna põsepuna põsetippudesse ja hajuta väljapoole kuni kõrvadeni ning oimukohtadeni

Kandilisele: kanna põsepuna põsetippudesse ja hajuta põskedest natukene allapoole.

Pikale: kanna põsepuna põsetippudesse ja põsejuure peale, kuni silmadeni.

Kõige olulisem on ise harjutada ja vaadata, milline viis sobib rohkem sinu näokujuga. Iga nägu on unikaalne. 🙂 Mis sobib mulle, ei pruugi sobida sulle ja vastupidi.

 

Loodan, et tänane artikkel oli kasulik ning õppisid midagi uut või oli lihtsalt meeleolukas lugemine. Anna kommentaarides teada, milliseid soovitusi või reegleid jälgid põsepuna kasutamisel. Samuti ootame ettepanekuid erinevate teemade kohta, mida soovid ILUSPEKTER.COM blogis lugeda.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga