Näokreem
iluspekter.com, Nahahooldus

KUIDAS VALIDA NÄOKREEMI?

Kindlasti oled tähele pannud, et näokreemi valimine ei olegi nii lihtne tegevus nagu esmapilgul tunduda võib. Võiks ju arvata, et jalutad poes lihtsalt kreemiriiuli juurde, haarad sealt suvalise ettejuhtuva niisutava kreemi ning see täidab oma eesmärki. Ilmselt oled kogenud, et selline tegevusviis ei pruugi anda sinu ootustele vastavat tulemust. Täna vastame küsimusele, kuidas valida näokreemi?

 

Peaaegu kellegi nahale ei sobi iga ettejuhtuv näokreem ning meie nahk protesteerib tihti ebasobivate toodete kasutamise üle — kellel vähem, kellel rohkem. Valitud kreem ei pruugi kuiva naha korral pakkuda piisavat niisutust, intensiivsema toimega kreem võib jätta näonaha liiga rasvaseks, võivad tekkida allergilised reaktsioonid teatud koostisosade vastu, nahk võib muutuda ärritusest punetavaks jne. Seega, mida teadlikumalt sa omale kreemi valid, seda väiksem on tõenäosus sattuda järjekordse toote otsa, mis jääb koju seisma ja oma säilivusaja lõppu ootama.

 

Mida võiks näokreemide kohta teada?

 

Päevakreemid vs öökreemid

Miks on näokreemid jaotatud päeva- ning öökreemideks? Peamiselt seetõttu, et need peavad vastama erinevatele tingimustele ning täitma erinevaid eesmärke.

Päevakreemid on loodud meigi all kandmiseks. Muidugi on olemas ka niisutava toimega meigialuskreeme ning BB kreeme ja jumestuskreeme, nagu näiteks PHB BB kreem, kuid neid ei leidu kõigi meigikottides. Sellisel juhul on niisutav päevakreem parim lahendus, et tagada niisutatud siidine nahk ning terve jume. Samuti võib kuiva naha korral jumestustoote niisutavast mõjust väheks jääda ning ka siis on abi niisutava päevakreemi kandmisest meigi alla. Kuna need on loodud teiste toodete all kandmiseks, on päevakreemid kerge konsistentsiga. Samuti sisaldavad need sageli UV-kaitset, et kaitsta päevasel ajal meie nahka ohtlike UV-kiirte eest.

Nii nagu meie ülejäänud keha, uueneb, paraneb ja taastub ka nahk kõige rohkem öösiti. Seetõttu on öökreemid sügavniisutava ja nahka taastava toimega. Nende niisutavad koostisosad imenduvad nahka aeglasemalt kui päevakeemide omad. Mitmetunnise imendusmisperioodi jooksul on neil võimalik jõuda ka sügavamate nahakihtideni. Samuti sisaldavad vananemisvastased öökreemid suuremas konsentratsioonis vananemisvastaseid koostisosi kui päevakreemid, kuna just öösiti saavad need ained teha oma tööd kõige efektiivsemalt.

NB! ILUSPEKTER.COM e-poes olevad PHB näokreemid on universaalsed, ehk need sobivad nii päevaseks kui ööseks kasutamiseks. Kuna öösel on ainevahetus aeglasem, siis seerumite ja näokreemide imendumine on aeglasem ja efektiivsem (nagu ka vitamiinide tarbimine enne magamaminekut). Näokreemide kasutamine päeval annab rohkem naha kaitsmise efekti, luues barjääri, et niiskus jääks naha sisse.

 

Kreemi valimine vastavalt nahatüübile

Inimeste naha loomulik niiskustase on erinev. Samuti on erinev rasueritus ning naha tundlikkus erinevate ärritajate ning keskkonnategurite suhtes. Kõiki neid faktoreid tuleks näokreemi valimisel arvesse võtta.

Normaalne nahatüüp

on mitte liiga kuiv ega mitte liiga rasune, ei oma märkimisväärseid tooni ebaühtlusi ega silmapaistvalt suuri poore. Sellise nahatüübi korral on mõistlik valida normaalsele nahale mõeldud kreemid, mis ei jäta nahka liiga rasvaseks ja ei ummista poore, kuid tagavad siiski kerge niisutuse, et toetada naha terve ja säravana püsimist. Eelistada võiks õlivabasid kerge konsistentsiga tooteid.

 

Kombineeritud nahk

koosneb liigrasustest ja liigkuivadest aladest. Sellise nahatüübi korral võib esineda naha liigset läikimist, suurenenud poore ning musti komedoone. Sellele nahatüübile on kreemi valida kõige keerulisem. Parim lahendus oleks kasutada kuivadel näo osadel intensiivsemat niisutust pakkuvat kreemi ning rasustel osadel õlivaba või aknega nahale mõeldud näokreemi.

PHB Brightening Moisturiser sära andev näokreem

PHB Brightening Moisturiser sära andev näokreem – sobib normaalsele ja kombineeritud nahatüübile

Kuiva nahatüübi

korral on näonaha loomulik niiskuse tase madal. See võib põhjustada naha koorumist, ebaühtlast jumet ja punetust. Kuiv nahk ärritub kergemini, on vähem elastne ning jooned ja kortsud on sellel rohkem nähtavad. Kuiva nahaüübi puhul tuleks eelisatada õlibaasil valmistatud näokreeme, mis suudavad tänu õlisisaldusele jõuda ka sügavamate nahakihtideni. Parimad kuivale nahale mõeldud näokreemid sisaldavad ka selliseid koostisosi, mis aitavad nahal keskkonnast rohkem niiskust lukustada.

Rasuse nahaga

kaasnevad tihti laianenud poorid, näo läikimine ning muud probleemid, nagu komedoonid ja vistrikud. Naha üldmulje on ebaühtlane. Selle nahatüübi korral võiks eelistada kergeid õlivabasid kreeme, et vältida pooride veel suuremat ummistumist. Kui rasuse nahaga kaasneb akne, tuleks nahahoolduse planeerimisel ka seda arvesse võtta ning toetada naha tervist toodetega, mis aitavad aknet kontrolli all hoida ja vähendada. Mitmetel tootjatel, nagu näiteks PHB Ethical Beauty, on välja töötatud spetsiaalsed nahahoolduse sarjad, mis on abiks akne all kannatavale nahale.

PHB Balancing Moisturiser tasakaalustav näokreem

PHB Balancing Moisturiser tasakaalustav näokreem – proovi, kui sul on probleemne ja/või kombineeritud nahk

Tundliku nahatüübi

korral on allergilised reaktsioonid lihtsad tekkima, nahk ärritub ja punetab kergesti. Võivad kaasneda ka akne, kipitus ja naha kuivus. Selle nahatüübi korral tuleks hoolega jälgida näokreemi koostisosi. Tuleks valida kreem, mis on allergeenide vaba (otsi silti hüpoallergeeniline) ning sisaldab minimaalselt keemilisi lisaaineid. Kindlasti tuleks vältida kunstlikke lõhnaaineid, parabeene, erinevaid happeid ja ka kooriva toimega kreeme. Tuleks valida kreem, mis on õrnatoimeline ning rahustab nahka. Head rahustavad koostisosad on näiteks aaloe ja kummel.

Mida veel silmas pidada?

Kriteerium, et kreem võiks sisaldada võimalikult vähe keemilisi lisa- ja säilitusaineid, ei kehti ainult tundliku naha korral. Seda võiks näokreemi valimisel meeles pidada ka teiste nahatüüpidega inimesed. Tugevad keemilised ained võivad allergilisi reaktsioone põhjustada isegi normaalse nahatüübi korral.

Päevakreemi korral võiks veenduda, kas see sisaldab ka UV-kaitset või mitte. Kui valid kreemi, mis nahka UV eest ei kaitse, kuid viibid siiski päikese käes, tuleks meeles pidada, et lisaks näokreemile tuleks nahale kanda ka päikesekreemi, või jälgida, et niisutava kreemi peale kantav jumestus sisaldaks vastavat kaitset (mineraalpuudrid on üldiselt SPF-ga 15 ja 30).

Et minimaliseerida nahaärrituse ohtu, tuleks minna võimalikult naturaalse koostisega kreemi teed. Vältida võiks kunstlikke lõhnaaineid, ftalaate ja parabeene. Suurem osa koostiosadest võiksid olla looduslikku päritolu ja kui võimalik, siis isegi orgaanilised ehk mahedad.

 

Loodame, et said sellest postitusest uut infot ja nippe, mis aitavad sul teadlikumaid valikuid teha. Vaata ka meie e-poodi, kus oleme välja toonud erinevad tooted erinevatele nahatüüpidele. Jaga meiega kommentaarides, mis valmistab sinu jaoks näokreemi valimisel kõige rohkem raskusi. Samuti ootame huviga ka kõiki muid nahahoolduse ja meigiga seotud küsimusi, mida Iluspektri blogis käsitleda ja millele vatuseid anda saaksime.

Loe tootearvustusi PHB nahahoolduse kohta:

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga