ZAO Mineral Silk Powder 500 mineraalne puuder
iluspekter.com

Meigitoodete ABC osa I

Paljudele meist võib kosmeetika ja ilutoodete poes meigitoodete nurka sammumine olla päris hirmutav. Seda enam, kui me oleme harjunud ainult ripsmetuši ja vahel ka huulepulka kasutama. Paljudele piisab ka hügieenilisest huulepulgast enda nö meikimiseks.

Selle postituste sarja eesmärgiks on anda ülevaade erinevatest meigitoodetest ja tarvikutest ning milleks ja kuidas neid kasutatakse. Täna võtame luubi alla aluskreemi, jumestuskreemi, jumestuspuudri, peitekreemi ja särapuudri.

1. Aluskreem (Primer)

Aluskreem jääb ilmselt nii mõnelegi märkamata. Kuidas ma üldse peaksin seda kasutama?

Aluskreem kantakse nahale ja see moodustab aluse jumestuskreemile või kogu näomeigile. See võimaldab saada ühtlasema meigi ja aitab sellel ka kauem kesta.

Need on saadaval kreemide, geelide ja puudritena. Aluskreem võimaldab järgmistel meigikihtidel paremini kinnituda ja seeläbi kesta kogu päeva. Suuremate näoosade katmiseks võib kasutada sõrmi. Lokaalsete kohtade korral kasuta pintslit (nt. peitekreemi pintsel või huule pintsel).

Kokkuvõtvalt aluskreemi kasutamise head küljed:

  • Silub nahapinna ja võimaldab saada ühtlasema meigi.
  • Muudab kogu näomeigi püsivamaks.
  • Võimalik kasutada iseseisvalt. Annab nahale ühtlasema jume, ilma et peaks palju aega meikimisele kulutama.

2. Jumestuskreem (Foundation)

Jumestuskreem ühtlustab naha pinna ja jätab sellest veatu mulje. See ühtlustab sinu naha tooni ja peidab igasugused plekid ja näonaha värvi ebaühtlused.

Kõige olulisem jumestuskreemi juures on katvus. Kui soovid kergema katvusega jumestuskreemi, siis vali toonitud naha niisutaja. Suurema katvuse tagab nö “klassikaline” vedel jumestuskreem (liquid foundation). Seda on kõige parem peale kanda sõrmeotste, lapiku sünteetilise jumestuskreemi pintsliga või meigikäsnaga (sponge blender).

  • Kui sinu nahk on rasune, siis otsi koostisi, mis tasakaalustavad, matistavad või on kreemist-puudriks.
  • Kui sinu jume on tavaline või kuiv, siis vali satiin, kreemjas või valgusküllane.
  • Kui sinu nahk on roosaka alatooniga, siis vali ecru, beež (beige) või kreemjas toon (cream).
  • Kui sul on kuldne alatoon, siis otsi elevandiluu (ivory), tuhmkollast (buff) või punakaspruuni/päevitunud tooni (tan).
  • Väldi jumestuskreeme, mis pudelis näevad roosad välja. Enamik meie näonahast sisaldab kollast tooni ja seetõttu ei jää täisroosa loomulik.

3. Jumestuspuuder

Puudreid leidub erineval kujul — nii pressitud kui ka pulbrilisel. Funktsioon, mida puuder oma liigist hoolimata kannab, on siiski üks ja sama. Selleks on nahatooni ja ebatasasuste ühtlustamine ning rasu imamine.

Nö pulbrilise puudri osakesed on väiksemad ning seda on kergem kihtidena näole kanda. Tänu oma peenemale struktuurile aitab pulbriline puuder täita ka pisemad kortsud, praod jm ebatasasused. Lahtine puuder sisaldab vähem õli kui pressitud puuder ja on seetõttu parem valik rasuse naha korral. Lahtist puudrit kantakse nahale tavaliselt kas spetsiaalse Kabuki puudripintsli või padjakesega.

Pressitud puudrid pakuvad pisut paremat katvust ja pikemat püsivust. Parima katvuse saavutamiseks sobib hästi jumestuskreemi ja selle peale kantud pressitud puudri kooslus. Pressitud puudri nahale kandmiseks kasutatakse enamasti padjakest või meigikäsna, mis teeb selle ka on-the-go lihtsamalt kasutatavaks.

4. Peitekreem (Concealer)

Peitekreem kantakse tavaliselt jumestuskreemi peale ja kasutatakse lokaalsemate naha ebaühtluste katmiseks (nt. silmaalused).  Peitekreemid võivad olla kreemide, pulkade või vedelike kujul.

Kasulik võib olla investeerida kahte tüüpi peitekreemidesse:

  • Virsiku- ja roosatooniga peitekreemid sobivad hästi silmade alla, kuid ei tööta hästi vistrike korral.
  • Kollast tooni tahked peitekreemid aitavad katta plekke näonahal.

5. Särapuuder (Highlighter)

Särapuuder on sisuliselt päikesepuudri vastand. Selle asemel, et teha mõningaid näo piirkondi väiksemaks, toob särapuuder need hoopis rohkem esile. Inglisekeelne nimi highlighter tähendab ka esile tooma.

Särapuudri nahale kandmiseks kanna seda pintslile või meigikäsnale ning hajuta ühtlaselt põsesarnadele, ninaotsale, silma nurkadesse või kulmukaare alla.

Tänan, et võtsid aega meie meigitoodete ABC postitust lugeda. Loodan, et noppisid endale nii mõnegi kasuliku nipi. Järgmises postituses anname ülevaate põsepunast, päikesepuudrist, kinnituspuudrist, viimistluspuudrist, erinevatest kulmutoodetest ning silma- ja huulemeigi tegemiseks kasutatavast meigist.

 

Ehk on ka sinul postituses juttu olnud toodete kasutamise kohta huvitavaid nippe või nõuandeid? Jaga meiega enda mõtteid ning kirjuta, millest sa veel sooviksid rohkem teada saada.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga