ZAO makeup pouches kotikesed
iluspekter.com

Meigitoodete ABC osa II

Täna liigume edasi postituste sarjaga, kus räägime erinevatest meigitoodetest. Seekord võtame vaatluse alla põsepuna, päikesepuudri, kinnituspuudri, viimistluspuudri, kulmupliiatsi, kulmuvärvi ja kulmupuudri.

1. Põsepuna (Blush)

Põsepuna aitab rõhutada põsesarnasid ja tuua esile nooruslikumat ilmet.

Naised, kes loomulikul moel harva punastavad, võib põsepuna kasutamine harjumatuna tunduda, sest neil on keerulisem imiteerida naturaalset punastamist. Sellegipoolest saab väga edukalt põsepuna enda meigikollektsioonis kasutada.Põsepuna on suurepärane kasutada siis, kui kasutad selle alla erineva katvusega jumestuskreemi. Täiskatvusega jumestus katab naha ebaühtlused, kuid ka naturaalse värvi. Selleks saadki võtta põsepuna appi, et enda jumele värvi juurde anda. Mineraalpuudri kujul põsepuna on kõige parem näole kanda pintsliga, mille karvakesed ei ole tihedalt kokku pakitud.

2. Päikesepuuder (Bronzer)

Kujuta ette päikesesära puudri kujul – see ongi päikesepuuder. Päikesepuudrit saab kasutada näole jume ja sära lisamiseks. Samuti saab mängida varjundite loomisega, et anda sügavust või modelleerida nägu. Parim päikesepuudri toon on sinu naha naturaalne päevitus (mitte liiga oranž ega tume).

Ükskõik kui väga sa armastad päevitunud toone, siis ära kunagi vali toone mis on tumedamad kui sul oleks pärast nädalast päevitust kandes SPF 30 päikesekaitset. Kui sul on hele nahk, siis vali roosaka alatooniga kahvatu beež. Kui sinu jume on pigem tume, siis otsi kuldse alatooniga sügavamat päevitunud tooni.

3. Kinnituspuuder (Setting powder)

Kinnituspuuder teeb täpselt seda, mida nimigi ütleb — kinnitab jumestuskreemi paigale (olenevalt jumestuskreemi viimistlusest ja nahatüübist, mõned jumestuskreemid ei vaja kinnitamist). Lisaks aitab see kaotada näo läikimist ning meigil kauem püsida. Kinnituspuudrid võivad olla nii tooniga kui ka värvitud. Kinnituspuudrit on soovitatav nahale kanda koheva pintsliga. Peitekreemi silmade all ja nina ümbruses kinnitades soovitame kasutada väiksemat kohevat pintslit, nt lauvärvidele mõeldud kohev hajutuspintsel, kuna tulemus jääb täpsem ja ilusam.

4. Viimistluspuuder (Finishing powder)

Viimistluspuuder kasutatakse meigi lõppviimistluseks, kõige viimase kihina. See aitab ühtlustada nahastruktuuri täites väiksemadki praod ja mikrokortsud ning hajutada poore. Ja kõige tähtsam – aitab hajutada eelnevalt näole kantud puudrid (põsepuna, päikesepuuder, särapuuder jne). Viimistluspuudri pealekandmiseks on soovitatav kasutada suurt kohevat puudripintslit. Viimistluspuudrid on alati värvitud (läbipaistvad).

5. Kulmupliiats (Brow pencil)

Kulmupliiatsit kantakse kulmudele, et neid täita ning rõhutada nende kuju. Kulmupliiats aitab lisada visuaalset tihedust ning intensiivsemat tooni. Pliiatsi eeliseks teiste kulmutoodete ees on see, et pliiatsiga on võimalik saavutada kõige loomulik tulemus tänu kulmukarvade suunda järgivate peenikeste triibukestega täitmisele. Pärast kulmupliiatsi pealekandmist on soovitatav kulmud kulmuharjaga läbi kammida, et värvi pisut laiali viia. Kulmupliiatsi toon on mõistlik valida juuksetooni järgi. Kui on tume mustad juuksed, siis vali tume pruun või must silmapliaats jne.

6. Kulmuvärv (Brow pomade)

Kulmuvärv erineb kulmupliiatsist ja -puudrist põhiliselt oma tekstuuri poolest – nimelt on see kreemjas. Külmuvärvi toonid on tugevama kontsentratsiooniga ja seetõttu sobib toode hästi inimestele, kelle loomulikud kulmud on väga tagasihoidlikud ning vähenähtavad, kuid kes sooviksid siiski oma näole silmapaistvamate kulmudega ilmet anda. Kulmuvärvi pealekandmiseks kasutatakse kulmupintslit ning seda soovitatav teha õrnade pintslitõmmetega. Parima tulemuse saamiseks tuleks värvi tugevamalt kanda kulmukaarele ning välimistele otstele, kuid hajutatumalt sisemistele otstele. Seejärel kanna kulmude kinnitamiseks peale kulmupuudrit, et vältida kulmuvärvi maha kulumist ja liikumist.

7. Kulmupuuder

Kulmupuuder tuleb kasuks just hõredamate kulmude korral. See loob kulmukarvade alla nö varjuefekti, mis aitab kulmudel paista struktureerituna, tihedamatena ja defineeritumatena. Puudri pealekandmisel on lihtsam kontrollida ka tooni tumedust ning vajaduse korral teha parandusi. Kulmupuuder kantakse kulmudele selleks mõeldud spetsiaalse pintsliga. Kulmupuudri toon vali kulmude tooni järgi.

8. Lauvärv (Eyeshadow)

Lauvärve kantakse laugudele, kulmude alla ning silmaümbrusesse eesmärgiga rõhutada silmi ning anda neile atraktiivsem väljanägemine. Lauvärvi kasutamine võib lisada silmadele sügavust ja aidata rõhutada silmavärvi. Lauvärvide pealekandmiseks kasutatakse erinevaid pintsleid, sõltuvalt sellest, missuguse lau- või silmaümbruse osaga parasjagu tegeletakse.

Kui tahad iga päev neutraalset lauvärvi, siis vali särav roosakas beež heledale nahale ja soe pruun kuldsete kübemetega keskmisele või tumedamale nahale. Kui sul on sinised silmad, kanna laugudele sooje pruune toone. Kui sul on rohelised silmad, kanna silmalaugudele punaseid, lillasid toone. Kui sul on pruunid silmad, kanna laugudele külmi pastelseid toone.

9. Silmapliiats (Eye Pencil)

Silmapliiatsit kasutatakse nii üla- kui ka alalaugu siseküljel ning ka välisküljel. Pliiatsiga on lihtsam töötada ning lainerijoont kontrollida kui vedela või geelja silmalaineriga. Struktuurilt on silmapliiats kreemjas ning seda annab ka hajutada. Silmapliiatseid toodetakse kõikvõimalikes toonides, mis annab mänguruumi, et kasutada pliiatsit näiteks värvilise lainerijoone tõmbamiseks ülemise laugu äärele või alalaugu alla või valge joone tõmbamiseks alalaugu siseküljele, et anda silmadele suurem ilme. Võimalusi on lõputult!

10. Silmalainer (Liquid eyeliner)

Silmalainerit kasutatakse silmajoone tõmbamiseks. Selle eesmärk on tuua silmi rohkem esile ja muuta need võrgutavamaks.

11. Huulepulk (Lipstick)

Huulepulk toob sinu huuled esile. Viimistlused on matid, läikivad, kreemjad matid, satiinsed, metalsed, sätendavad jne. Samuti on populaarsed vedelhuulepulgad (liquid lipstick) lisaks klassikalistele huulepulkadele.

12. Huulepliiats (Lip pencil)

Huulte kontuurimiseks ja defineerimiseks kasuta huulepliiatsit. Kui soovid suuremaid huuli, joonista pintsliga 1mm üle huulte naturaalse joone.

13. Huuleläige (Lip gloss)

Huuleläige muudab huuled lopsamaks ja võrgutavamaks.

14. Ripsmetušš (Mascara)

Ripsmetušš toob sinu silmad esile. Kasuta veekindlat ripsmetuši, kui soovid kaua pealpüsivust.

15. Meigikinnituse pihusti

Meigikinnitus nagu nimi ise ütleb aitab meigil paremini näos püsida. See sobib just neile, kellele on vajalik, et meik püsiks pika päeva vältel või õhtul välja minnes. Kellel on kuiv nahk, siis pihusta niisutavat meigispreid – see aitab ka sulandada puudrid üheks tervikuks ja näonahk näeb välja loomulik.

Sellega lõpetame meigitoodete ülevaate ja järgmine kord liigume juba meigitarvikute juurde edasi. Tänan, et lugesite meie postitust. Loodan jällegi, et said midagi uut teada.

Jaga meiega, millest järgmine kord võiksime kirjutada. Näeme juba järgmine kord.

Ikka sinu

– ILUSPEKTER.COM

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga