isa ja tütar
Elustiil, iluspekter.com

MIKS ISAD PEAVAD TEADMA ILUNIPPE?

Photo by Josh Willink from Pexels

Tere, armsad lugejad! Seekordses postituses räägin veidi pereteemadel: miks isad peavad ennast harima ilu valdkonnas.

Nii isa kui ema roll on laste kasvatamisel oluline. Lapsevanemana on tähtis tunda huvi enda lapse tegemiste vastu ja vajadusel neid ka juhendada. Isad kipuvad olema tehnilisemad ja hoidma eemale teemadest, mis seostuvad moe, kosmeetika või keha- ja nahahooldusega. Ju siis eeldavad nad, et emad täidavad kõik vajadused nendes valdkondades tütre kasvatamisel.

 

1.  Tugevam side enda tütrega

 Emad on lähedasemad tütardega ja isad poegadega. Kas tuleb tuttav ette? Emad aitavad tütardel riideid välja valida ja annavad soovitusi meigi osas. Teisemeeas on ka emad need, kellega räägime suhteteemadel.

Seetõttu jäävad isad tütardest tihti kaugeks. Teadlikud isad harivad ennast suhte-, moe- ja ilumaailma osas. Selle läbi aitavad nad enda naisel ja tütardel olla naiselikumad. Vale on eeldada, et tüdrukud automaatselt teavad, kuidas käituda naiselikult ja poisid teavad, kuidas käituda mehelikult. Tüdrukud vajavad meikimisel ka isa poolset heakskiitu ja nõu. See loob tüdrukute silmis tervislikuma pildi meestest.

 

2.  Tütre tervislikumad suhted vastassugupoolega

Naiste suhted meestega on tugevalt mõjutatud nende suhetest lapsena enda isadega. Mida lähedasemad suhted on tütrel enda isaga, seda turvalisemaid ja stabiilsemaid intiimsuhteid tekivad hilisemalt ka vastassugupoolega. Iga tütar otsib isalt heakskiitu. Isa, kes on kaasatud enda tütre tegemistesse, loob kindlama tunde tütres. Naised, kellel on puudus isa heakskiidust, üritavad seda kompenseerida teistelt meestelt seda otsides.

3.  Enesekindlam naine ühiskonnas

Naise roll ühiskonnas on palju muutunud. Kui mitukümmend aastat tagasi oli naise ülesanneteks peamiselt kodus korra hoidmine ja laste kasvatamine, siis tänapäeval on naised ka peres olulised sissetuleku toojad. Naiste üks väljakutseid on säilitada enda naiselikkus tugevalt võistlevas meeste maailmas. Isad saavad aidata tütardel turvalises ja toetavas keskkonnas õppida naiselikumaid harjumusi. Noored naised on seeläbi julgemad meigi kandmisel ja uute ilunippide katsetamisel.

 

Tänase postituse meelespea. Ka isad peaksid lugema iluteemalisi materjale ja oskama tütretele anda nõu meigi, naha-, kehahoolduse, riietumise, jm. alal. Nii kasvavad tüdrukutest julgemad ja enesekindlamad naised, kes ei karda enda naiselikku poolt esile tuua.

 

Tänan, et lugesid minu postitust. Kui sulle meeldis see artikkel, siis jaga seda ka mõne mehega, kes seda lugema peaks. Jaga ka edaspidi meiega, millest sa järgmisena soovid lugeda.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga