5 häkki, kuidas saada lopsakamaid huuli
Make-up

7 NIPPI SILMAMEIGIKS VAJUNUD JA KURBADELE SILMADELE

Tere-tere, armsad lugejad! Täna toome teieni hädavajalikud meiginipid, kuidas värvida vajunud silmalaugusid. Eelkõige puudutab artikkel soliidsemas eas naisi, aga ka üksikuid nooremaid tütarlapsi. Kurbade silmade puhul on silmade välisäär vajunud allapoole. Vajanud silmalaugude puhul on üleliigne nahk vajunud üle terve lau ning pole arusaada, kus algab silmasokkel. Kuna mind on õnnistatud vajunud ja kurbade silmadega, siis olen kogunud aastate jooksul mõned kasulikud nipid, kuidas enda silmi meikida. Loe lähemalt, kuidas teha meiki vajunud ja kurbadele silmadele!

 

Hoia silmad lahti

Kui tihti oled märganud, et pärast silmameigi tegemist kaob see täiesti peitu. Vajunud silmalaugude puhul on oluline hoida sagedasti silmad lahti ja vaadata otse peeglisse. Hajuta lauvärvid kulmude poole niikaua, kuni oled tulemusega rahul.

 

Kurbadele silmadele: kasuta šablooni

Ehk tavalist paberit või tugevamast materjalist sirge äärega aegunud kliendikaarti või visiitkaarti. Kui sul on kurvad silmad, siis aseta šabloon väljapoole silma äärde diagonaalselt nii, et kulmuots ja silmaäär on ühendatud paberiga. Seejärel haara pintsliga lauvärvi ning alusta pigmendi pealekandmist ning hajutamist. Selline tehnika loob cat-eyeefekti, pikendab ja avab silmi.

 

Matid lauvärvid peidavad

Matid lauvärvid peidavad ja loovad varje, samas kui satiinsed ja sätendavad lauvärvid toovad esile. Kasuta matte lauvärve tugevalt vajunud ja kurbadele silmadele üle terve lau nii, et väljapoole liikudes lähevad toonid tumedamaks. Mida tumedam toon, seda rohkem muudab lauvärv silmakuju. Satiinset lauvärvi kasuta ettevaatlikult silmalau keskel või silma sisenurgas.

 

Vajunud silmadele: too välja silmasokkel

Nagu eelmises punktis juba mainitud, siis matid lauvärvid sobivad suurepäraselt varjude tekitamiseks. Tihtipeale vajunud silmade puhul pole silmasoklit näha. Kuid seda on võimalik võltsida sutsu tumedama lauvärvi tooniga. Näiteks pruuni, halli, lilla jne tooniga. Jälle ava enda silmad ja joonista sokli joon nii, et seda on silmade avamisel näha. Ehk natukene tegelikust soklist üleval pool. Kui joon on ette joonistatud, siis alusta hajutamist.

 

Leia sobiv veekindel ripsmetušš

Vajunud ja kurbade silmade puhul võib ripsmetušš määrida silmalauge. Selle vältimiseks on mõistlik valida mõni hea veekindel ripsmetušš. Kindlasti on vaja puuderdada ripsmete tipud (ehk ripsmetuši kinnitamine) läbipaistva tolmpuudriga.

 

Kasuta silmapliiatsit

Alternatiiv silmalaineri kasutamisele, mis võib samuti kaduda vajunud lau alla. Kanna silmapliiats silmajoonele, kuid selle vahega, et hajuta see laiali. Teine variant on kanda silmapliiats ülemisele silma veejoonele, mis muudab meigi sügavamaks ja pidulikumaks. Vedelat silmalainerit kasutades ja tehes wing-linerit, siis hoia samuti silmi lahti, nagu mainitud juba esimeses punktis. Nii saad teha kindlaks, et joon ei poe peitu vajunud silmalau alla. Kurbade silmade puhul kasuta ka šablooni tehnikat, mis aitab luua cat-eye wing’i.

 

Hajuta lauvärvid üle terve silmalau

Nii paljud kuulsuste jumestajad kasutavad sellist tehnikat suitsusilma puhul. Enamasti on kasutusel pruunid, maalähedased toonid. Lisaks on esindatud ka hallid ja mustad toonid. Kanna tumedam matt lauvärv silmalaule ning hajuta järjest üles- ja väljapoole niikaua, kuni oled tulemusega rahul. Kui pole enda hajutamisvõimetes kindel, siis alusta kõige heledama tooniga ja järjest lisa tumedust juurde.

 

Suur aitäh, et loed meie blogi. Loodan, et tänane postitus oli huvitav lugemine. Kindlasti anna meile kommentaarides teada, mida uut ja huvitavat artiklist õppisid või jaga lahkesti enda soovitusi.

Loe meie blogipostitust, kuidas meikida küpses eas nahka.

Loe ZAO lauvärvide tootearvustus Iluexpress blogist.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga