Make-up

Julgelt suvine jume päikesepuudriga

Armsad Iluspekter lugejad. Tänavusel suvel on Eesti suvi erakordselt päikseline ja soe. Võimalik, et nii mõnigi on enda päikesepuudri lausa meigikoti põhja unustanud. Sellegipoolest saame aastaringselt Eestis pigem vähe päikest ja päikesepuuder on kasulik toode, mida enda lähedal hoida.Varasemas Meigitoodete ABC osa IIposituses sai meigitoodetest üldisemalt räägitud. Seekord vaatleme päikesepuudrit veelgi lähemalt.

 

1.  Millest päikesepuuder koosneb?

Päikesepuudri koostis sõltub palju tootja retsepti valikust. Peamised koostisosad, mida võib leida igas mineraalses päikesepuudris on vilgukivi (mica), taimsed õlid/ekstraktid (päevalille õli, jojoba õli, kastoorõli, teepuu õli, ahvileivapuu seemne õli, rosmariini lehe ekstrakt, jm.) ja mineraalsed oksiidid (titaan oksiid, raud oksiid).

Lisaks sellele kasutatakse mitmeid lisandeid, et saavutada võimalikult eripäraste omadustega toode. ZAO päikesepuudris kasutatakse täiendavalt bambusvarre puudrit (vananemisvastase toimega) ja hõbedat (antiseptiliste ja antibakteriaalsete omadustega). Koostisosade hulgas võib kohata ka tärkliseid näiteks riisi või maisi (Ere Perez ja ZAO toodetes).

Mineraalsed oksiidid on suurepärased värvained. Titaan oksiid annab valge ja raud oksiidid punakaspruuni värvuse. Mineraalide erinevates vahekordades kombineerides saab erineva pigmenditugevusega puudreid. Väga heledale nahale tugevalt pruunistav puuder ilmselgelt ei sobiks. Vilgukivi annab sära ja sädelust. Taimsed õlid käituvad koostisosi siduva komponendina.

Võimalusel soovitan eelistada mineraalseid puudreid, sest need on naturaalsema koostisega ja ei sisalda nahka ärritavaid sünteetilisi ühendeid. Samuti on mineraalsed puudrid tugeva katvusega ja püsivad hästi nahal.

 

2.  Kuidas päikesepuudrit valmistatakse?

Kui sa ei soovi just enda kodu laboriks muuta, siis kõige lihtsam on osta valmis meigitooteid. Siiski on huvitav teada, kuidas neid valmistada saab. Esmalt segatakse valitud koostisosad läbi. Vajadusel kasutatakse ka jahvatit, et saavutada osakeste ühtlasem jaotus ja valmis see ongi. Valmistoodet on saadaval nii tolmnevana kui pressitud puudritena.

Ilma kindlate retseptideta võib ise meigi valmistamine vajada mitmeid katsetusi enne kui õnnestub leida sobilik koostisosade vahekord. Tuleb ka meeles pidada, et pigmendid võivad pindasid tugevalt värvida ja nende hilisem puhastamine võib olla üsna tüütu. Peenestatud osakesed võivad sissehingamisel ka ärritada. Seetõttu soovitangi pigem jääda valmistoodete juurde.

 

3.  Millist tüüpi päikesepuudrid on olemas?

Igasugused puudrid on olemas nii tolmneval (loose) kui pressitud (pressed) kujul. Eelistan ise kasutada pressitud puudreid, sest neid on mugav. Tolmpuudreid on hea võtta kaasa reisidele, sest pressitud puudrid on kergesti purunevad. Rasusemale nahale võib tolmpuuder paremini sobida. Samuti saab tolmpuudriga õrnema kihi nahale kanda. Pressitud puuder on paksema koostisega ja tuleb ettevaatlikumalt nahale kanda, sest muidu võib jääda krohvi tunne nahale.

Iluspekter.com e-poes on olemas laias valikus ZAO, PHB, Ontic Minerals ja Ere Perez pressitud päikesepuudreid mitmetele nahatoonidele.

 

4.  Millal kasutada ja millal mitte?

Kui sul on lumivalge nahk nagu mul, siis päikesepuuder aitab jume ergutada ja rohkem värve lisada. See on hea viis jätta mulje nagu oleksid päeva rannas veetnud. Mõndadel päevadel näen ma eriti kahvatu välja ja päikesepuuder muudab mu jume elavamaks.

Päikesepuudrit ei soovita kasuta jumestuspuudrina üle terve näo, sest enamasti on päikesepuudritel kas pronksjad või kollakad alatoonid ja jätavad näole sädeleva viimistluse (eeldusel, et päikesepuuder on antud viimistlusega).

 

5.  Kuidas päikesepuudrit peale kanda?

  • Kanna puudrit piirkondadele, mida soovid rõhutada (põsesarnad, lõuajoon, nina, lõug). Ühtlase jume saamiseks on mõistlik ka kaelale seda kanda.
  • Pintslina sobib hästi nii päikesepuudri, põsepuna kui ka kabuki pintslid.
  • Tooni valimisel lähtu enda naha loomulikust päevitusest. Kui lähed ainult kergelt pruuniks, siis vali võimalikult hele toon.

 

Tänan ILUSPEKTER.COM blogi külastamise eest. Jaga meiega, mis sulle meeldis ja ei meeldinud selle postituse juures. Samuti oleme siiralt huvitatud, millest sa järgmine kord sooviksid lugeda.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga