kuidas-teha-veatu-meik-rasusele-ja-vistrikutega-nahale
Make-up, Mineraalkosmeetika, Nahahooldus

Kuidas teha veatu meik rasusele, vistrikutega nahale?

Hmm – veatu meik – kui kasutame antud fraasi, siis mis kohe pildina ette kumab? Sile, ühtlase tekstuuriga nahk ning meik ainult täiustab loomulikku ilmet? Mitte ilmtingimata. Kuni pole olemas ideaalset nahka, siis pole olemas ideaalset meiki (ja jah, üldiselt käivad need käsikäes). Küll aga on võimalik kindlustada parim võimalik meik vastavalt naha olukorrale. Nii et, kui soovid teada, kuidas teha veatu meik rasusele, vistrikutega nahale, siis kindlasti jätka lugemist. Loe meie varasemast postitusest, kuidas teha veatu meik kuivale ja ketendavale nahale.

 

Hea tooniku leidmine

Alustame nahahooldusest. Nagu ikka, meie naha olukord määrab meie meigi kvaliteedi. Isegi probleemse naha korral on oluline väga hea ja niisutav nahahooldus. Hea toonik, mis ahendab poore, kuid seejuures ei kuivata nahka, on võti imelisele meigipõhjale. Hea toonik aitab eemaldada üleliigse mustuse ja surnud naharakud. Tupsuta vatitupsuga toonik probleemsetele kohtadele. Seejärel pihusta üle terve näo. Proovi kombineeritud, rasusele või probleemsele nahale PHB Balance Skin Tonic näotoonikut.

 

Ennetustöö

Rasune nahk ei ole ilmtingimata halb ja võib olla kohati isegi meeldivam kui kuiv nahk. Rasu kaitseb nahka keskkonna mõjude eest ja tihtipeale vananeb rasune nahk aeglasemini. Lisaks jumestuskreemi ja/või puudri kandmine on oluliselt hõlpsam ja tulemus loomulikum kui normaalse või kuiva naha puhul. Probleeme tekitab rasune nahk siis, kui toimub liigne rasueritus, nii et tekivad põletikulised või nahaalused punnid, suured poorid ja suured komedoonid.

Kuidas ennetada tüütuid punne, kuid säilitada niisutatud ja õrnalt rasune nahk? Tegelikult vajab teema eraldi blogipostitust ja seetõttu toon välja mõned olulisemad üldised punktid. Nendeks on hea füüsiline ja vaimne vorm, suurepärane nahahooldus, hormonaalne tasakaal, toitumine, kosmeetiku juures käimine ja päike. Kahjuks meie kontrolli alt jääb välja päikesekiirguse olemasolu, seda kas on või ei ole.

 

Niisuta nahka

Rasune ja probleemne nahk vajab niisutust. Kiusatus rasust nahka kuivatada on suur, kuid see tekitab õela tsükli, mille käigus nahk võib muutuda veelgi hullemaks (rasusemaks) ja päriselt problemaatiliseks (põletikulised punnid, akne). Seega kasuta näokreemi, mis on mõeldud rasusele nahale, kuid ei kuivata nahka. Ning eelista õrna looduskosmeetikat. Kindlasti loe koostisosi ja varu kannatust nahahoolduse toimimiseks (3 kuud). Soovitame kasutada PHB Balance Moisturiser näokreemi rasusele ja juba probleemsele nahale.

 

Meigi aluskreem

Meigi aluspraimer aitab säilitada veatut meiki päeva vältel ning vastavalt praimeri omadustele, kas matistab, täidab poore või niisutab näonahka. Rasusele ja ebaühtlase tekstuuriga nahale soovitame ZAO matistavat aluspraimerit. Kasuta aluspraimerit ainult rasusematel kohtadel, suurenenund pooridel või üle terve näo.

 

Näoõli vs näokreem

Järgnev võib tunduda kummalisena, kuid kui sul on rasune nahk, siis näoõli tekitab barjääri naha ja meigi vahele, nii et rasu ei saa häirida meigi lagunemist päeva vältel. Näoõli aitab jumestuskreemil ja/või puudril lihtsa vaevaga näonahaga üheks sulanduda. Soovitame võimalusel kasutada esmalt näokreemi ja seejärel näoõli ning lõpetada aluspraimeriga. Kindlasti lase näokreemil imenduda, seejärel näoõlil imenduda ning alles siis kanna pooridele aluspraimer. Soovitame kasutada Pure Purpose Re-animating näoõli või Ere Perezi näonektarit.

 

Õhukesed kihid

Ebaühtlase näonaha puhul on oluline kanda jumestuskreem või jumestuspuuder õhukeste kihtidena. Kasuta nii vähe toodet kui võimalik, et tulemus jääks sile ja ühtlane.

 

Iga vistriku peitmine

Punnid on jube tüütud. Küll need on punased, turses, valulikud või juba armistunud. Veatu meigi juures on tähtis peita iga vistrik eraldi tugeva katvusega peitekreemi alla. Selleks soovitame Hynt Beauty peitekreeme ja eraldi lapikut pintslit, mis tagab veatu katvuse. Hajutamisel keskendu ainult peidetud vistriku äärte hajutamisele. Punnile peale hajutades kaotab see peitekreemi katvuse. Peitmise protsessi tee enne jumestuskreemi ja/või jumestuspuudri kasutamist. Kindlasti kinnita peidetud vistrikud eraldi läbipaistva puudriga. Näiteks, PHB viimistluspuudriga, Ere Perez läbipaistva kompaktpuudriga või ZAO läbipaistva mineraalpuudriga. Ja alles siis kanna näole oma lemmik jumestuskreem või mineraalpuuder. Iga vistriku peitmine eraldi tagab loomuliku lõppviimistluse.

 

Jumestuskreem vs mineraalpuuder

Siin ei ole ühest vastust, sest tegelikult sobivad mõlemad. Kui tegu on eriti reaktiivse nahaga, siis tuleb olla teadlikum, mis sobib nahale ja mis mitte. Eelista jumestuskreemi kombineeritud naha puhul, mis on osaliselt rasune, osaliselt kuiv. Näiteks, ZAO jumestuskreem sobib omadustelt kombineeritud nahale – parajalt niisutav ja matistav.

Kõik mineraalpuudrid ei sobi kuivatatud punnidele ja aknele. Sel juhul soovitame hoolega valida. Näiteks, PHB Loose Mineral Foundation tolmpuuder ja presspuuder sobib igale nahatüübile, eriti tundlikule ja akne nahale. See on üks väheseid puudreid, mis sobib ka väga kuivale nahale. Ja kindlasti alusta õhema kihiga, et ei tekiks ebaühtlast tekstuuri (eriti hoolas ole mineraalpuudri lisamisel punnikestele – mida paksem kiht, seda rohkem tekstuuri). PHB mineraalpuuder on täiskatvusega.

ZAO Mineral Silk tolmpuuder sobib rasusele nahale. Kuigi katvuselt on õrn kuni keskmine, siis tänu imeõhukesele ja siidisele tekstuurile võib seda rahus kuhjata ka ebaühtlase tekstuuriga näonahale.

 

Särapuuder või mitte?

Jah ja ei. Ei soovita särapuudrit või särakreemi kanda punnikestele, sest sära paneb tekstuuri särama. Särapuuder tuleb paigutada kohtadesse, mida soovid rõhutada, seejuures rõhutamata ebaühtlast nahka. Näiteks kui põsesarnal on vistrik, siis kanna särapuuder põsesarnale, kuid jäta vistrik katmata. Kui põsesarnadel ja põskedel on suured poorid, siis kanna särapuuder 1-2mm põsesarnade kohale (peaaegu silmade alla), kus meil üldiselt poore näha pole.

 

Koonda tähelepanu oma parimatele külgedele

Just nii, me loome illusiooni siin! Rõhutame kohti, mida soovime, et inimesed kohe esimesena näeksid. Näiteks, kui sul on imeilusad pruunid, rohelised, hallid või sinised silmad ja kaunid pikad ripsmed, siis too need esile. Kui sul on lopsakad huuled, siis värvi need roosaks või punaseks. Kui sul on kohevad modelleeritud kulmud, siis muuda need veel kohevamaks kulmupuudri ja kulmugeeliga.

 

Loodame, et tänane postitus oli kasulik ja inspireeriv. Kindlasti proovi kodus meie nõuandeid ja anna teada, kas ja kuidas toimisid. Jaga postitust meigisõpradele, kes tunnevad teema vastu huvi.

Loe meie eelmist postitust, kuidas teha veatu meik kuivale ja ketendavale nahale.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga