ZAO Mineral Silk tolmpuuder
Mineraalkosmeetika

KUIDAS MINERAALKOSMEETIKAT VALMISTAKSE?

Hei, armas ILUSPEKTER külastaja! Tänases postituses räägime taas mineraalkosmeetikast ja kuidas seda valmistatakse. Oma olemuselt on mineraalkosmeetika näol tegemist peenestatud ja pressitud mineraalidega. Tooted koosnevad tavaliselt puhastest mineraalidest. Pressitud tootedetele lisatakse ka õlisid või vahasid.

 

Miks mineraalkosmeetika?

Mineraalkosmeetika on nii loodus- kui nahasõbralik. See seob nö kaks head asja ühes. Lisaks on enamik mineraalkosmeetikast loomuliku päikesekaitse faktoriga. Nii tekib vähem nahakahjustusi ja see püsib kauem nooruslikuna.

Paljud sünteetilised koostisosad on nahka ärritavad ja mürgised. Mineraalkosmeetika sobitub nahaga paremini ja tekib väiksema tõenäosusega ärritusohte. Kindlasti ei ole see mingi imetoode, mis kõik naha probleemid kaotab. Õrna naha korral on igapäevane nahahooldus oluline. Sellegipoolest on mineraalkosmeetika soovitatav inimestele, kellele nö tavakosmeetika tooted põhjustavad tugevat ärritust.

 

Millised on tavalisemad koostisosad?

Mineraalid kosmeetika toodete valmistamiseks pärinevad maa seest ja neile pääsetakse ligi kaevandamisega. Tooted erinevad tooraine puhtuse, töötlusmeetodi ja ainete vahekorra poolest. Peenestusmeetod ja osakeste töötluse järgne suurusjaotus on väga olulised. Osakeste suurus peab jääma suurem kui on nanoosakeste mõõtmed (1-100 nanomeetrit). Nanoosakesed on väga väiksete mõõtmetega osakesed, mis võivad tungida läbi naha või sissehingamisel sattuda kopsudesse.

Looduslikud mineraalid on suurepärased pigmendid. Tavaliselt esinevad need oksiidide kujul. Päikesepuudritele annab pruunika värvuse raudoksiidid. Valge värvuse annab titaanoksiid.

Vilgukivi (inglise keeles mica) on silikaatide hulka kuuluv mineraal, mille peenestamisel saadakse särav pulber. Kosmeetika toodetesse lisamisel saavutatakse nö „naturaalne sära“. Sõltuvalt vilgukivi päritolust võivad värvid varieeruda hõbeda ja valge, kuni roosa ja lillaka tooni vahel. See on üks kõige olulisemaid koostisosi mineraalkosmeetikas, et saavutada sära ja sädeluse efekti.

Koostisosad on vägagi lihtsad. Mineraalkosmeetikat võiks iga üks kodus ise valmistada, kui on vähegi viitsimist. Keerukus seisneb koostisosade õiges vahekorras. Näiteks kui lisada liiga palju vilgukivi, siis nahk sätendab üleliigselt pärast kosmeetika peale kandmist.

Valmistamiseks segatakse peenestatud mineraalid kindlas vahekorras kokku. Tolmpuudrite korral rohkem vaja polegi. Pressitud puudritele tuleb lisada ka rasvasid looduslike õlide või võide näol (shea või, jojoba õli).

 

Millele tähelepanu pöörata mineraalkosmeetika valimisel?

Lisaks koostisosadel tuleb vaadata, millised sertifikaadid on toote pakendil. Võid kohata järgmisi tähistusi: The Leaping Bunny, PETA, Vegan (loomkatsetevaba ja loomset päritolu tooraineteta), NaTure, Eco-Logo, Ecocert, Natur & Progres ja Cosmos (orgaaniline ehk mahe kosmeetika) ja Fairtrade (õiglane kaubandus).

Eelista orgaanilist ehk mahe kosmeetikat, kus puuduvad sünteetilised säilitusained. Mida lihtsam koostis, seda parem. Fairtrade annab kindluse, et mineraalide kaevandamisel ja töötlemisel pole kasutatud lapstööjõudu.

 

Aitäh-aitäh lugemist eest. Jaga meiega kommentaarides, mis sulle meeldis, ei meeldinud ja mida veel mineraalkosmeetika kohta teada tahaksid saada. Loe kindlasti ka meie järgmisi postitusi.

 

TOP müüdavamad mineraalpuudrid jumestuspõhjaks

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga