sandra saar mineraalkosmeetika
Mineraalkosmeetika

Mineraalkosmeetika – järjekordne meigihullus?

Mineraalkosmeetika on sõna, mis tuli mu teadvusesse juba mõnda aega tagasi. Ma ei teinud sellest aga eriti välja, sest mõtlesin, et see on jälle mõni trend, mis tuleb ja läheb. Ometi ei läinud ning pidevalt jäid mulle silma pealkirjad stiilist „9 põhjust, miks kasutada mineraalkosmeetikat“ või „Mineraalkosmeetika muudab su elu“.

Ühel päeval, kui ma tööl olles imiteerisin töö tegemist, aga tegelikult kerisin Facebooki, et teada saada, kes on Tais, kes kirjutab lõputööd või kelle laps hoopiski esimesed sammud tegi, hüppas ette üks blogipostitus minreaalkosmeetikast koos piltidega, kus näidati ka tulemusi. Sellised postitused on mu lemmikud, sest nii saab reaalselt aimu, kuidas miski töötab. Loomulikult asusin lugema ja kui akna sulgesin, siis võtsin appi hea sõbra Google, kellelt küsisin veelgi rohkem infot mineraalkosmeetika osas. Poole tunni pärast teadsin, et aitab teooriast, nüüd tuleb praktilise osa juurde minna.

 

Katsetused mineraalkosmeetikaga

Koju jõudes oli mul olemas mini suuruses Sampure mineraalpuuder, pealispuuder, põsepuna ja päikesepuuder, et katsetada, kas tõesti on mineraalkosmeetika kõike seda haipi väärt.

Ma olen natuke vastuoluline inimene: kuigi mulle ühelt poolt meik tohutult meeldib, siis ma üldiselt ei viitsi end eriti jumestada. Talvel veel, aga suvel kasutan enamjaolt küll ainult ripsmetušši, sest mulle ei meeldi maski tunne näos, mis sooja ilmaga kuidagi nagu sulama või voolama ka hakkab. Seda isegi kergete BB-kreemide puhul. Seega minu esimene üllatusmoment mineraalkosmeetika juures oligi see, et seda kandes ei tunne üldse, et midagi näos oleks. Sellele aitab kaasa ka see, et tooted on lõhnatud.

Mineraalkosmeetika puhul on omad nõksud, kuidas seda kasutada. Näiteks tasub veidike puudrit raputada topsi korgile ja siis ringjate liigutustega pintslit puudri sees liigutada seni, kuni kogu puuder on pintslisse kogunenud. Seejärel võiks pintslit kergelt raputada, et üleliigne puuder ära tuleks ja võibki hakata toodet ringjate liigutustega näole kandma. Kui mingid piirkonnad vajavad rohkem katvust, siis seal tuleb lihtsalt veidike rohkem hõõruda. Seega saab kenasti ise reguleerida kui tugevat põhja soovid.

Pealispuuder jättis mõnusa kuma nahale ja ainult kiidusõna on mul ka mineraalse päikesepuudri ja põsepuna kohta.

 

See pole veel kõik…

Kui mineraalkosmeetika puhul midagi negatiivset välja tuua, siis kui nende potsikutega väga hoolikalt ümber ei käi, võib kraanikauss või peegliäärne puudrit täis saada. Seega tasub toodet ettevaatlikult raputada ja ka pintslisse hõõruda, et hiljem koristama ei peaks.

Mina, kes ma alati valisin pigem magamise meikimise asemel, olen nüüd igal hommikul juba viimased paar kuud teinud endale kerge meigi mineraalkosmeetika toodetega. Meigi tegemine võtab maksimaalselt kümme minutit ja kodust välja minnes unustan ma tavaliselt ära, et üldse end meikisin, sest tunda seda ei ole. Küll aga on õhtul meiki maha pestes nahk kuidagi eriliselt pehme ja siidine.

Kuna kevad juba nurga tagant paistab ja kaugel see suvigi enam on, siis omalt poolt julgen küll soovitada mineraalkosmeetikat, et saada aasta soojemateks kuudeks mõnus kerge meik, mille puhul ei pea muretsema, et see voolama hakkaks. Lasin sõbrannal ka proovida oma ostetud tooteid ja ta oli samamoodi koheselt müüdud ning tellis need endalegi. Seega proovige kõik, kes hindavad kerget loomulikku meiki, mida kandes ei saa arugi, et jumestus on peal.

Sandra 

Sandra tegemistest ja mõtetest saab rohkem lugeda blogis http://mottesaar.ee/

 

Loe intervjuud Sandraga SIIT.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga