ZAO Mineral Silk tolmpuuder
Mineraalkosmeetika

ERINEVAD PUUDRID: Saame teadlikuks

Mineraalpuudrite maailm on lai ja kirju. Erinevad puudrid saab jaotada tekstuuri, värvi, kasutusotstarbe, koostisest tulenevate omaduste ja paljude teiste faktorite põhjal. Arvan, et kõik on poes meigiriiulite vahel šopates või kosmeetika e-poodides tähele pannud vähemalt üht suurt erinevust puudrite vahel — nimelt seda, et puudrid jagunevad tekstuuri põhjal lahtisteks puudriteks ehk tolmpuudriteks ja pressitud puudriteks ehk kompaktpuudriteks. Kui soovid teada, mis on nende kahe erinevus, siis loe edasi meie artiklit.

 

Kompaktpuuder

Kompaktpuuder on oma olemuselt suures osas sama, mis lahtine puuder. See on kasutajani toodud aga tahkeks massiks pressitud kujul, mis ei pudine ja mida on seetõttu lihtsam kaasas kanda ja ka väljaspool kodu peale kanda. Selleks, et lahtine puuder kokku pressida, lisatakse õli ning mõnikord ka silikoone ja vahasid. Õlisisalduse tõttu ei ole kompaktpuuder parim valik rasuse naha korral, kuid sobib hästi kuivale nahale, mida lahtine puuder veelgi enam kuivatada võiks. Kompaktpuudrit võib peale kanda näiteks kabuki pintsliga, kuid veelgi parem on kasutada meigikäsna, kuna kompaktpuuder võib muuta pintsli rasvaseks ja pintsel võib vajada kohest puhastamist. Kompaktpuuder tagab tugevama katvuse kui tolmpuuder, kuid teisalt tuleb kompaktpuudri puhul olla aga ettevaatlik, et seda liiga suures koguses meigikäsna külge ei korjaks. Liigsest aplikaatori külge jäänud puudrist ei ole võimalik lihtsasti vabaneda ja peale kandes võib see tekitada “koogise” viimistluse. 

Peamised plussid:

 • Mugav kaasas kanda
 • Sobib hästi kuivale nahale
 • Tugevam katvus

Peamised miinused:

 • Suurem oht tekitada “koogine” viimistlus
 • Sõltuvalt koostises olevast õlist ei pruugi sobida rasuse naha korral

 

Tolmpuuder

Tolmpuudrid on tavaliselt peenemate osakestega ja ei sisalda õlisid või sisaldavad seda minimaalselt. Tolmpuuder on eriti soovituslik rasusele nahale, kuna tagab matima viimistluse kui kompaktpuuder. Lisaks on viimistlus ühtlasem ja nägu ei muutu suurema tõenäosusega ka paksemat meigikihti kandes päeva jooksul “koogiseks”. Just neil põhjustel võiks peo- ja õhtumeigi tegemisel ning fotosessioonideks valmistumisel eelistada lahtist puudrit. Tolmpuudrit on mugav peale kanda kabuki pintsliga ning seda on lihtne ka pintsli küljest maha raputada ja kontrollida seeläbi nahale kantavat kogust. Tugevama katvuse jaoks võib kasutada toote pealekandmiseks ka puudripadjakest. Lisaks on tolmpuudrite seast lihtsam leida naturaalsema koostisega tooteid, nagu näiteks mineraalpuudreid.

Peamised plussid:

 • Ühtlasem viiistlus
 • Matim viimistlus
 • Sobib suurepäraselt rasusele nahale
 • Aitab paremini vältida näo “koogiseks” muutumist

Peamised miinused:

 • Ei ole mugav lahendus kuiva naha korral
 • Ebamugavam on-the-go peale kanda

Mina soovitaks aga meigikotis omada mõlemat tüüpi puudrit, mille vahel vastavalt olukorrale mugav valida oleks. Kui nahk tundub mõnel päeval rasusem, saad kergesti haarata tolmpuudri. Kui ees ootab pikk päev ja tead, et tahad oma meiki päeva jooksul värskendada ning parandusi teha, kasuta kompaktpuudrit ja haara see käekotti ka kaasa. 

 

Puudrite soovitused

Kuivale & normaalsele nahale:

Rasusele nahale:

 

Loodan, et  said sellest postitusest uusi teadmisi ja nippe, mida puudri valikul arvesse võtta. Anna meile palun kommentaarides teada, mis küsimusi sinul puudritega seoses veel tekkinud on? Proovime neile vastata oma järgmistes postitustes!

Loe tootearvustusi Paljas Porgand blogist.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga