Ere Perez Quandong green booster serum - kõrbe sandlipuu vilja ja rohelise ergutusega seerum
Nahahooldus

SEERUMID – platseebo?

Kui sul pole aimugi, mis on seerum ja kuidas seda kasutada, siis pole sa kindlasti üksinda. Isegi mitmeid erinevaid seerumeid omades pole üsna täpselt teada selle vajalikkusest. Selles mõttes on seerum konfliktne – niisutav nahahoolduse toode, samas on vaja ikkagi kasutada näokreemi. Seerumid võivad olla õlised, kuid pole ilmtingimata näoõlid. Või on seerum liiga vesine? Nii palju küsimusi, millele leiame täna vastused.

Nahahooldus peab olema stressivaba. Seega kogusin kokku mõned küsimused, tegin taustauuringut ja loodan, et mõned püstitatud probleemid leiavad täna lahenduse.

 

Mis on seerum?

Seerum on nahahoolduse toode, mida kantakse näonahale pärast näopuhastust, kuid enne näokreemi peale kandmist. Eesmärk on transportida võimsaid ja aktiivseid koostiosi otse sügavamatesse nahakihtidesse. Seerum on eriti sobilik antud ülesande jaoks, kuna sisaldab väiksemaid molekule, mis sügavalt penetreerivad nahka ja kannavad edasi aktiivseid ühendeid väga kõrgetel kontsentratsioonidel. Seega sobib seerum kindlate nahaprobleemide elimineerimiseks või leevendamiseks. Näiteks kortsud!

 

Kuidas erinevad seerumid näokreemidest?

Seerum erineb näokreemist suuresti juba tekstuuri, väljanägemise ja koostise poolest. Tõsi, seerumid sisaldavad niisutavaid koostisaineid, mis aitavad taastada naha niiskustaset. Näokreem on rikkalik ja rasvane, seega aitab tekitada nahale kaitsebarjääri ja lukustab kõik head asjad nahka. Kui seerum mõjutab naha sügavamaid kihte, siis näokreemi mõju jääb pinnapealseks.

 

Mis vahe on seerumil ja näoõlil?

Traditsiooniline seerum on veepõhine. Näoõlide trend on kasvavas järgus ja üha rohkem turundatakse neid seerumitena. Veepõhine seerum läheb näokreemi alla ja on selles mõttes oluline, et niisutab naha sisekihte. Molekulid on nii väiksed, et penetreerivad sügavamaid nahakihte. Näoõli läheb seevastu näokreemi peale, kuna molekulid on suured, siis need hoiavad näokreemi terve päeva niisutavana.

 

Mille poolest on seerumid kasulikud?

Seerum sihib erinevaid nahaprobleeme, näiteks naha kuivust, kortse ja aknet. Kuna veepõhise seerumi molekulid on hästi väikesed, siis need transpordivad aktiivsed koostisosad sügavamatesse nahakihtidesse.

 

Kas ma võin näokreemi asemel kasutada hoopis seerumit?

Jah, kui sul on rasune näonahk. Rasuse naha korral võib valida näokreemi asemel seerumi. Selgus, et kosmeetikud lausa eelistavad kasutada õlisel näonahal ainult seerumit. Seerum sisaldab kõrgetel kontsentratsioonidel aktiivseid koostisosi, mis aitavad nahka hoida ühtlasena, niisutatuna ja pinguldatuna.

 

Kui tihti tuleb seerumit kasutada?

Seerumit kasuta hommikul või õhtul või nii hommikul kui õhtul. Kuiva naha korral kindlasti kanna veepõhine seerum enne näokreemi kandmist hommikul ja/või õhtul. Suurte kontsentratsioonide tõttu soovitatakse seerumit kasutada 1 korral päevas.

 

Aga seerumi hind?

Seerumi hind on üldiselt krõbedam kui sama sarja näokreemi hind. Tänu sellele, et sisaldab kõrgetes kogustes aktiivseid koostisosi. Ka on seerumeid keerulisem arendada ja toota, mis muudab samuti hinna veidi kõrgemaks. Seerumeid nimetatakse nahahoolduse tõelisteks „tööloomadeks“, selles mõttes on õigustatud kõrgem hind näokreemidest.

 

Milline seerum mulle sobib?

Kuiv ja vananev: otsi seerumeid, mis sisaldab hüaluroonhapet, rikkalikult antioksüdante ja omega rasvhappeid

Rasune ja aknele kalduv: otsi seerumeid, mis sisaldab C-vitamiini (tõstab kollageeni tootmist ja vähendab põletikku)

Kindlasti jäta meelde, et ekseemi ja rosaatsea puhul tuleb olla ettevaatlik  seerumitega. Tugev kontsentratsioon võib tekitada punetust.

 

Kuidas kasutada seerumit, kuidas kasutada näoõli?

  • esmalt puhasta nägu
  • kasuta toonikut
  • seejärel kanna näole veepõhine seerum
  • kasuta ka silma- ja huuleümbruse hooldust
  • kanna peale näokreem
  • kinnita näokreem näoõliga

 

Seerumi soovitused?

Kuivale & normaalseles nahale:

 

Rasune ja aknele kalduv:

 

Tundlikule nahale:

 

Aitäh, et võtad iga kord aja, et ILUSPEKTER blogi lugeda. Loodan, et tänane postitus oli hästi kasulik ja meeldiv lugemine. Anna meile teada, kuidas on seerumi kasutamine sind aidanud? Lisaks jäta meile kommentaar, mida veel käsitleda ILUSPEKTER blogis.

Loe Ere Perez Quandong Green Booster Serum tootearvustust Millie Melissa blogist.

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga